Dívku kousl v obci u Prahy had. Policie ho stále hledá, lidé mají být opatrní

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 1. 2021 19:50
Děvče by nemělo být v ohrožení života. Případ vyšetřuje policie jako pokus o ublížení na zdraví.
Chřestýš lesní (ilustrační foto).
Chřestýš lesní (ilustrační foto). | Foto: Wikimedia Commons - Tad Arensmeier (CC BY-SA 2.0)

Osmiletou dívku kousl v pátek v Jenštejně u Prahy had, podle odborníků mohlo jít o chřestýše, vyloučené nejsou ale ani jiné druhy. Na případ upozornil na facebooku Český rozhlas Region.

Policie pátrá po majiteli plaza, pokračuje i prohledávání lokality. Děvče by nemělo být v ohrožení života. Případ vyšetřuje policie jako pokus o ublížení na zdraví, je ale možné, že se kvalifikace změní, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policisté od večera prověřují, zda hada nepostrádá někdo z okolí, případně někdo chovatele nezná. "Podle prozatímního šetření nemáme žádnou informaci, že by někdo choval hady," uvedla mluvčí.

Do dnešního odpoledne pokračovalo prohledávání lokality, kde had holčičku kousl. Zapojili se dobrovolníci i hasiči. Obyvatelé Jenštejna by měli být nadále opatrní a kdyby hada objevili, měli by zavolat policii.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy