Muž na Královéhradecku nelegálně zaměstnával 44 cizinců

ČTK ČTK
27. 3. 2012 11:52
Za zaměstnávání svých krajanů si přišel až na 3,3 milionu korun
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Karel Toman

Hradec Králové - Policisté podezírají cizince z bývalého Sovětského svazu z nelegálního zprostředkování práce pro krajany.

Podle policie muž zajistil na Královéhradecku práci 44 svým krajanům, čímž prý získal téměř 3,3 milionu korun.

Nyní mu hrozí až tříleté vězení, informovala mluvčí Iva Kormošová. Policie zatím nechce blíže specifikovat, ze které země cizinec pochází.

Muž jako jednatel agentury zprostředkoval práci krajanům, které vydával za zaměstnance své firmy, v jednom velkém podniku na Královéhradecku.

"V této firmě však nesměli pracovat, protože měli pouze platná povolení k zaměstnání v okrese Pardubice a pro odlišné profese a druhy práce, než které zde vykonávali," uvedla mluvčí.

Muž je navíc podezřelý z toho, že za cizince neodváděl sociální a zdravotní pojištění. To nyní prověřuje finanční úřad.

Policie se případem zabývala od roku 2010 po kontrolách zaměstnanců firem, které dělala ve spolupráci s celním úřadem. "Kontrolovaní cizinci nebyli schopni se prokázat povolením z úřadu práce a vůbec neměli tušení, že nemají potřebné doklady k práci v pořádku, naopak byli zprostředkovatelem ujišťováni o opaku," uvedla Kormošová.

Případem se následně zabýval úřad práce, který za poskytnutí zaměstnanců jinému právnímu subjektu v rozporu se zákonem o zaměstnanosti udělil dvěma družstvům, u nichž měli cizinci pracovní povolení, pokuty 250.000 a 270.000 korun.

 

Právě se děje

Další zprávy