Policie zadržela muže za nelegální virtuální nevěstinec

ČTK ČTK
21. 3. 2012 12:01
Státu podle policie vznikla škoda na neuhrazených daních asi pět milionů korun
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Brno - Kriminalisté zadrželi v Brně dvojici mladých mužů, která provozovala nelegální virtuální nevěstinec na internetu.

Od roku 2006 zaměstnávala desítky dívek, které kontaktovaly klienty na erotických webových stránkách. Klienti kontaktovali dívky na chatu za poplatek, který museli po připojení hradit.

Státu vznikla škoda na neuhrazených daních asi pět milionů korun. Řekl to Vladimír Machala z brněnské kriminální policie.

Klienti platili za minutu připojení jedno euro nebo jeden americký dolar.

Dívky obvykle pracovaly v šestihodinových směnách každý druhý den. Do práce chodily do studií v Brně a také v Olomouci. Pachatelé podle policie chtěli studia zřídit i v Ostravě a Praze.

Dívka si takto mohla měsíčně vydělat kolem 20.000 až 30.000 korun. Dostávaly 40 procent zisku, zbytek si nechávali oba muži ve věku 27 a 29 let.

Dívky pracovaly na 12 serverech - některé byly evropské a jiné americké. Policie zatím zjistila 150 dívek, které si takto přilepšovaly. Příjem danila jediná.

"Většinou to byly studentky, které si přivydělávaly. Mnohdy to byly dívky, do nichž by to nikdo podle vzhledu a chování neřekl," uvedl k případu kriminalista František Kramář.

K pohlavnímu styku nikdy nedošlo

Pachatelé nemohou být stíháni za klasické kuplířství, protože pohlavní styk mezi dívkami a klienty nikdy nenastal.

Dvojice čelí obvinění z neoprávněného podnikání a především krácení daně. Nyní jim za to hrozí až osm let vězení. Oba pocházejí z Brna. Policie jim byla na stopě přibližně dva roky.

Pokud by dvojice měla své podnikání řádně přihlášené a zisky danila, vůbec by nebyla stíhána.

Jakékoli pochybení odmítají

Muži jakékoli pochybení zásadně odmítají. U neodvedených daní platí tzv. ustanovení o účinné lítosti. Pokud jsou neodvedené daně uhrazeny státu ještě před zahájením policejního vyšetřování, je od stíhání upuštěno.

"V tomto případě se tak nestane. Vše je zadokumentováno, obvinění bylo vzneseno. Uhrazení daní před zahájením procesu může soud vnímat jako polehčující okolnost," dodal Machala.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Primátor Pardubic skončil v dozorčí radě hokejového Dynama

Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) rezignoval na funkci v dozorčí radě hokejového Dynama. Místo něj bude nejspíš pozici zastávat bývalý hráč a trenér Josef Paleček. Primátorova funkce byla dočasná, chtěl dovést extraligový klub k prodeji, uvedl klub ANO v tiskové zprávě.

"Věřím, že na mimořádném jednání zastupitelstva 9. června potvrdíme hlasováním, že společnost Petra Dědka se stane majoritním vlastníkem pardubického hokejového klubu. Svou roli v dozorčí radě jsem vnímal jako dočasnou," řekl Charvát. Palečka, kterého hnutí ANO do rady nominovalo, označil jako veřejností respektovaného odborníka.

Pardubice nedávno poskytly exkluzivitu k vyjednávání o akciovém vstupu do HC Dynamo podnikateli a golfovému promotérovi Petru Dědkovi. O vstup do extraligového klubu usiloval také vlastník FK Pardubice Vladimír Pitter, který zastupoval sdružení podnikatelů. V polovině května také zastupitelé schválili očištění HC Dynamo od dluhů, jeho kumulovaná ztráta činila 54,7 milionů korun.

před 30 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy