reklama
 
 

Policie zadržela muže za nelegální virtuální nevěstinec

21. 3. 2012 12:01
Státu podle policie vznikla škoda na neuhrazených daních asi pět milionů korun

Brno - Kriminalisté zadrželi v Brně dvojici mladých mužů, která provozovala nelegální virtuální nevěstinec na internetu.

Od roku 2006 zaměstnávala desítky dívek, které kontaktovaly klienty na erotických webových stránkách. Klienti kontaktovali dívky na chatu za poplatek, který museli po připojení hradit.

Státu vznikla škoda na neuhrazených daních asi pět milionů korun. Řekl to Vladimír Machala z brněnské kriminální policie.

Klienti platili za minutu připojení jedno euro nebo jeden americký dolar.

Dívky obvykle pracovaly v šestihodinových směnách každý druhý den. Do práce chodily do studií v Brně a také v Olomouci. Pachatelé podle policie chtěli studia zřídit i v Ostravě a Praze.

Dívka si takto mohla měsíčně vydělat kolem 20.000 až 30.000 korun. Dostávaly 40 procent zisku, zbytek si nechávali oba muži ve věku 27 a 29 let.

Dívky pracovaly na 12 serverech - některé byly evropské a jiné americké. Policie zatím zjistila 150 dívek, které si takto přilepšovaly. Příjem danila jediná.

"Většinou to byly studentky, které si přivydělávaly. Mnohdy to byly dívky, do nichž by to nikdo podle vzhledu a chování neřekl," uvedl k případu kriminalista František Kramář.

K pohlavnímu styku nikdy nedošlo

Pachatelé nemohou být stíháni za klasické kuplířství, protože pohlavní styk mezi dívkami a klienty nikdy nenastal.

Dvojice čelí obvinění z neoprávněného podnikání a především krácení daně. Nyní jim za to hrozí až osm let vězení. Oba pocházejí z Brna. Policie jim byla na stopě přibližně dva roky.

Pokud by dvojice měla své podnikání řádně přihlášené a zisky danila, vůbec by nebyla stíhána.

Jakékoli pochybení odmítají

Muži jakékoli pochybení zásadně odmítají. U neodvedených daní platí tzv. ustanovení o účinné lítosti. Pokud jsou neodvedené daně uhrazeny státu ještě před zahájením policejního vyšetřování, je od stíhání upuštěno.

"V tomto případě se tak nestane. Vše je zadokumentováno, obvinění bylo vzneseno. Uhrazení daní před zahájením procesu může soud vnímat jako polehčující okolnost," dodal Machala.

autor: ČTK | 21. 3. 2012 12:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama