Královéhradecko ruší 32 vlakových linek, kvůli naftě

Domácí ČTK Domácí, ČTK
10. 6. 2012 13:06
Zrušily se především dopolední, večerní a víkendové spoje
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Hradec Králové - V Královéhradeckém kraji začal v neděli platit nový jízdní řád železnic, který zrušil či omezil 32 spojů.

České dráhy a hradecké hejtmanství redukci spojů zdůvodnily zdražením pohonných hmot a energií a nezvýšením příspěvku státu na dopravní obslužnost o inflaci.

Rozsah železniční dopravy v kraji se sníží asi o půl procenta. Dosud vlaky objednané hradeckým krajem měly ročně najet 5,4 milionu kilometrů.

Od neděle již například nepojedou tři páry vlaků mezi Solnicí a Rychnovem nad Kněžnou.

Možnost dojíždění vlakem do závodu Škoda Auto v Kvasinách u Solnice v době střídání směn zůstane zachována, uvedla krajská společnost Oredo, jež dopravu v kraji organizuje.

Rušení spojů se dotklo i tratí mezi Náchodem a Novým Městem nad Metují, Broumovem a Meziměstím, Hronovem a Policí nad Metují či Novým Bydžovem a Smidary.

Po dobu letních prázdnin nepojede jeden pár vlaků mezi Hradcem Králové a Jičínem. Jeden pár vlaků skončil například i mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Změny se týkají spojů na devíti tratích.

Kraj s Českými drahami zrušil zejména spoje přepravující málo lidí, spoje provozované o víkendu či v dopoledních a večerních hodinách. Rušily se i linky, kde je možnost souběžné autobusové dopravy. 

V celém hradeckém kraji České dráhy denně přepraví kolem 45 000 lidí. Hejtmanství regionální železniční dopravu letos dotuje 363 miliony korun.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Další možná doprava v ČR.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn

 Provoz na železniční trati mezi Berounem a Prahou zastavil v úterý ráno požár osobního vlaku ve stanici Karlštejn. Průvodčí se lehce nadýchal zplodin, jinak se událost obešla bez zranění. Doprava na trati byla zhruba na hodinu zcela přerušena, poté začaly jezdit vlaky po dvou nezávislých kolejích a provoz byl dál omezen. Ráno hasiči likvidovali také požár nákladního vagonu v Dolních Beřkovicích na Mělnicku, vyplynulo z informací hasičů a Správy železnic.

Událost v Karlštejně byla hlášena před 8:00. "Jednalo se o požár vagonu rychlíku společnosti Arriva. Ve vagonu cestovalo přibližně 30 lidí, všichni byli evakuováni ještě před příjezdem hasičů," řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora. Podle Správy železnic šlo o požár motorové jednotky, příčinu a okolnosti vyšetřovatelé zjišťují.

Zdroj: ČTK / BBC News
Další zprávy