Chlapec z Jičína nepřišel od kamaráda, hledala ho policie

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 7. 2015 11:52
Ve čtvrtek nedorazil k bratrovi, v pátek byl nalezen během pátrací akce a je v pořádku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Jičín - Policisté dopoledne našli v Jičíně desetiletého chlapce, který byl pohřešován od čtvrtečního večera, kdy nedorazil od svého kamaráda k bratrovi.

Chlapec byl nalezen během pátrací akce a je v pořádku, řekla krajská policejní mluvčí Libuše Holá.

Policisté vyhlásili pátrání po školákovi ráno. Podle domluvy totiž měl ve čtvrtek do 18:00 přijít ke svému bratru Danielovi do ulice Pod Lipami 883, kde měl přespat.

Kolem 15:15 sice odešel od svého kamaráda z jičínské ulice Českých Bratří, ale k bratrovi už nedošel a nepodal o sobě ani žádnou zprávu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Státy EU budou dohlížet nad zbraňovým embargem v Libyi, shodli se ministři zahraničí. Mise bude probíhat na moři i ve vzduchu, řekl italský ministr

Státy Evropské unie budou dohlížet na dodržování zbraňového embarga OSN v Libyi prostřednictvím nové mise. Shodli se na tom unijní ministři zahraničí, kteří odmítli možnost obnovení námořní operace Sophia, kterou původně kvůli libyjské krizi zvažovali. Podle italského ministra Luigiho di Maia by měla operace vedle námořního a vzdušného nasazení probíhat i na zemi.

Na potřebě lepší kontroly zákazu dovozu zbraní do Libye se před měsícem v Berlíně shodli politici řady velmocí včetně Ruska, Turecka, Francie, Německa, USA či samotné EU. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell tehdy nevyloučil, že by unijní země mohly vyslat do země sužované konfliktem dvou znepřátelených stran vojáky. Podmínil to však dodržováním příměří, které je stále porušováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy