Mladík řídil na dálnici kombajn, vezl ho z Polska do Znojma. Hrozí mu až půlmilionová pokuta

Domácí Domácí
11. 4. 2016 15:00
Minulý týden zastavili policisté na dálnici D11 kombajn s připojenou žací lištou. Řidič tvrdil, že si stroj koupil v Polsku a přepravuje ho do Znojma. Nejen za vjezd na dálnici, ale také za chybějící registrační značku a další přestupky hrozí řidiči až půlmilionová pokuta a zákaz řízení na půl roku až rok.
Kombajn na dálnici D11.
Kombajn na dálnici D11. | Foto: Policie ČR

Hradec Králové - Na dálniční policisty čekalo minulý týden překvapení. V době dopravní špičky zastavili na 86. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu kombajn s připojenou žací lištou.

"Třiadvacetiletý řidič uvedl, že kombajn koupil v Polsku a po vlastní ose ho přepravuje do Znojma. Proč se vydal po dálnici, to policistům nebyl schopen vysvětlit," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Policisté mu dál zakázali pokračovat a řidič za jejich asistence kombajn odstavil na bezpečném místě mimo dálnici. Stroj neměl platnou registrační značku, a řidič tak kromě odtahu musel zajistit i chybějící dokumenty.

Za přestupky hrozí řidiči pokuta do 500 tisíc a zákaz řízení na půl roku až rok.

"Kromě toho, že jel vozidlem bez platné registrační značky a jel po dálnici, kde je dovolen vjezd vozidlům s nejnižší konstrukční rychlostí 80 km/hod., se jednalo i o přepravu nadměrného nákladu bez patřičných povolení. Kombajn byl totiž široký 3,90 metru, což je o téměř jeden metr více, než je pro přepravu pracovních strojů povoleno," shrnula porušení dopravních předpisů Ježková.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Provoz na dálnici D4 zastavila demolice mostu u Řitky

Provoz na dálnici D4 nedaleko Řitky u Prahy v sobotu večer zastavila policie kvůli demolici mostu. Uzavírka potrvá do nedělního rána, řidiči musejí úsek objíždět po vedlejších silnicích. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové byla dálnice uzavřena v 19:00 a otevřena bude v neděli v 09:00.

"Máme tam celkem dvě policejní hlídky, které budou dohlížet na to, aby bylo vše v pořádku. Je tam odklon dopravy na objízdné trasy a dopravní značení," řekla Nováková. Ve směru na Prahu řidiči sjíždějí na exitu 18 u Mníšku pod Brdy a pokračují přes Čisovice na exit 14 u Řitky. V opačném směru začíná objížďka na 9. kilometru u Jíloviště, na dálnici se motoristé vracejí u Mníšku.

před 1 hodinou

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.

Další zprávy