Mladík řídil na dálnici kombajn, vezl ho z Polska do Znojma. Hrozí mu až půlmilionová pokuta

Domácí Domácí
11. 4. 2016 15:00
Minulý týden zastavili policisté na dálnici D11 kombajn s připojenou žací lištou. Řidič tvrdil, že si stroj koupil v Polsku a přepravuje ho do Znojma. Nejen za vjezd na dálnici, ale také za chybějící registrační značku a další přestupky hrozí řidiči až půlmilionová pokuta a zákaz řízení na půl roku až rok.
Kombajn na dálnici D11.
Kombajn na dálnici D11. | Foto: Policie ČR

Hradec Králové - Na dálniční policisty čekalo minulý týden překvapení. V době dopravní špičky zastavili na 86. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu kombajn s připojenou žací lištou.

"Třiadvacetiletý řidič uvedl, že kombajn koupil v Polsku a po vlastní ose ho přepravuje do Znojma. Proč se vydal po dálnici, to policistům nebyl schopen vysvětlit," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Policisté mu dál zakázali pokračovat a řidič za jejich asistence kombajn odstavil na bezpečném místě mimo dálnici. Stroj neměl platnou registrační značku, a řidič tak kromě odtahu musel zajistit i chybějící dokumenty.

Za přestupky hrozí řidiči pokuta do 500 tisíc a zákaz řízení na půl roku až rok.

"Kromě toho, že jel vozidlem bez platné registrační značky a jel po dálnici, kde je dovolen vjezd vozidlům s nejnižší konstrukční rychlostí 80 km/hod., se jednalo i o přepravu nadměrného nákladu bez patřičných povolení. Kombajn byl totiž široký 3,90 metru, což je o téměř jeden metr více, než je pro přepravu pracovních strojů povoleno," shrnula porušení dopravních předpisů Ježková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Filipínský ostrov Mindanao postihlo silné zemětřesení, tsunami údajně nehrozí

Filipínský ostrov Mindanao v neděli postihlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Americká geologická služba USGS uvedla, že už několikáté otřesy za poslední tři měsíce zasáhly oblast jihozápadně od města Davao. Ničivá přívalová vlna v důsledku dnešních záchvěvů ale nehrozí, uvedlo americké Tichomořské středisko varování před cunami.

Místní úřady předpokládají škody, jejich rozsah ale dosud není znám. Nejsou zatím ani zprávy o případných obětech a zraněných. Ohnisko otřesů se podle USGS nacházelo v hloubce 28,2 kilometru, 61 kilometrů jihozápadně od Davaa. To je jedno z nejlidnatějších filipínských míst a rodiště prezidenta Rodriga Duterteho.

Stejnou oblast zasáhla tři zemětřesení v říjnu a jedno v listopadu. Při jednom z nich zahynulo nejméně pět lidí. Souostroví Filipíny leží v takzvaném ohnivém kruhu. Setkávají se tam tektonické desky, a zemětřesení jsou proto častá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy