Mladík řídil na dálnici kombajn, vezl ho z Polska do Znojma. Hrozí mu až půlmilionová pokuta

Domácí Domácí
11. 4. 2016 15:00
Minulý týden zastavili policisté na dálnici D11 kombajn s připojenou žací lištou. Řidič tvrdil, že si stroj koupil v Polsku a přepravuje ho do Znojma. Nejen za vjezd na dálnici, ale také za chybějící registrační značku a další přestupky hrozí řidiči až půlmilionová pokuta a zákaz řízení na půl roku až rok.
Kombajn na dálnici D11.
Kombajn na dálnici D11. | Foto: Policie ČR

Hradec Králové - Na dálniční policisty čekalo minulý týden překvapení. V době dopravní špičky zastavili na 86. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu kombajn s připojenou žací lištou.

"Třiadvacetiletý řidič uvedl, že kombajn koupil v Polsku a po vlastní ose ho přepravuje do Znojma. Proč se vydal po dálnici, to policistům nebyl schopen vysvětlit," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Policisté mu dál zakázali pokračovat a řidič za jejich asistence kombajn odstavil na bezpečném místě mimo dálnici. Stroj neměl platnou registrační značku, a řidič tak kromě odtahu musel zajistit i chybějící dokumenty.

Za přestupky hrozí řidiči pokuta do 500 tisíc a zákaz řízení na půl roku až rok.

"Kromě toho, že jel vozidlem bez platné registrační značky a jel po dálnici, kde je dovolen vjezd vozidlům s nejnižší konstrukční rychlostí 80 km/hod., se jednalo i o přepravu nadměrného nákladu bez patřičných povolení. Kombajn byl totiž široký 3,90 metru, což je o téměř jeden metr více, než je pro přepravu pracovních strojů povoleno," shrnula porušení dopravních předpisů Ježková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Vítr zastavil lanovku na Ještěd i na vrchol Sněžky

Hasiči v Libereckém kraji měli kvůli silnému větru v noci 21 zásahů, převážně na Frýdlantsku. Ve většině případů se jedná o popadané stromy blokující komunikace, železniční trať, popřípadě spadané větve na dráty elektrického vedení, uvedli hasiči na Twitteru.

Kvůli silnému větru nejezdí od rána kabinová lanovka na Ještěd v Liberci, a po podzimní odstávce se dnes ráno do denního provozu zimní sezony rozjel jen dolní úsek kabinové lanovky na Sněžku - z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu. Horní úsek až na vrchol nejvyšší české hory není v provozu kvůli silnému větru. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie obvinila tři muže, na dotacích státu a EU získali podvodem čtvrt miliardy korun

Jihočeští kriminalisté obvinili tři muže z dotačních podvodů, kdy z dotací státu a Evropské unie získali podvodně přes 250 milionů korun. Obvinění z Písku, Strakonic a Příbrami se podle policie trestných činů dopustili jako spolupachatelé v letech 2012 a 2013. Na policejním webu o tom informoval krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podvod odhalili policejní specialisté na bankovní, úvěrové a dotační podvody. Jde podle nich o zločin dotačního podvodu a poškození zájmů EU. Prvotní informace o možných podvodech získali kriminalisté od Finančního úřadu Jihočeského kraje.

Vyšetřovatelé zjistili, že muži v letech 2012 a 2013 jako jednatelé jedné společnosti nadhodnotili pořizované informační technologie v technickém projektu, na nějž získali dotaci ministerstva průmyslu a obchodu. Chtěli tak z dotace skrze provázané společnosti získat majetkový prospěch. "V jednotlivých žádostech o platby za etapy projektu pak uváděli nepravdivé informace," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy