ÚOHS zkoumá tendr žabovřeské radnice na výměnu výtahů

ČTK ČTK
18. 2. 2013 14:02
Na podmínky tendru si stěžoval opoziční zastupitel městské části Jindřich Zuziak
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal zkoumat tendr radnice městské části Brno-Žabovřesky na výměnu výtahů ve čtyřech bytových domech v Kounicově ulici. Zahájil správní řízení. Řekl to mluvčí úřadu Martin Švanda.

Na podmínky tendru si stěžoval opoziční zastupitel městské části za TOP 09 Jindřich Zuziak.

"Správní řízení je v počáteční fázi, bylo rovněž vydáno předběžné opatření zakazující uzavřít smlouvu s vybraným uchazečem," uvedl bez bližších podrobností Švanda.

Zuziak tvrdí, že výběrové řízení na výtahy není jediné, které bylo nestandardní. "Věřím, že se radnice poučí a v budoucnosti budou veškerá výběrová řízení probíhat od začátku až do konce podle zákona," uvedl Zuziak.

Vedení žabovřeské radnice podle dřívějších Zuziakových vyjádření z výběrového řízení na výměnu výtahů za 4,5 milionu korun bez udání důvodu vyloučilo čtyři firmy a vybralo společnost, která opravovala pro Žabovřesky výtahy už v minulosti.

Vedení radnice jeho tvrzení odmítalo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy