Zlaté cihly, medaile i mince. Pošťačka podvodně objednala cennosti za stovky tisíc

ČTK ČTK
11. 2. 2020 10:41
Pošťačka z Brněnska podle policie využila svého postavení a pod smyšlenou identitou objednávala na dobírku cennosti, které prodávala. Škoda je bezmála 600 000 korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Osmadvacetiletá žena svého postavení na poště podle policie dokonale využila na konci minulého roku. "Prostřednictvím internetu pod smyšlenou identitou objednávala na dobírku cennosti jako zlaté cihličky, bimetalové mince, zlaté medaile či investiční zlato. Adresáty volila tak, aby zásilka doputovala na poštu do jejích rukou," popsal mluvčí policie Bohumil Malášek.

Některé balíčky pak podle mluvčího šikovně otevřela a jejich obsah odcizila. Jako nedoručitelné je pak odeslala zpět. Jiné si ponechala. "Získané cennosti potom prodala, případně je zastavila," uvedl mluvčí.

Na ženiny praktiky však přišli pracovníci bezpečnostního oddělení pošty a případ oznámili policistům. Ti ženu, jejíž zisk byl výrazně nižší než způsobená škoda, stíhají pro podvod a porušení tajemství doručovaných zpráv. U soudu jí hrozí až osmileté vězení.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Ruská diplomacie odsoudila poničení památníku rudoarmějců v Ostravě

Zatím neznámý pachatel či pachatelé poškodili památník padlých rudoarmějců v Ostravě-Zábřehu. Polili jej hořlavinou a zapálili. Incident vyšetřuje ostravská policie. Řekla to v pátek její mluvčí Eva Michalíková. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová událost odsoudila. Rusko podle ní očekává, že české úřady přijmou opatření, aby podobným incidentům zabránily, informovala agentura TASS. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že památník už byl uveden do původního stavu. Česko podle resortu veškeré akty vandalismu spáchané vůči památníkům padlých odsuzuje.

Michalíková řekla, že policie se poničením památníku v Ostravě-Zábřehu zabývá od konce minulého týdne. Kamenný památník, který se nachází nedaleko Rudné ulice, poškodil kouř.

"Důrazně odsuzujeme nehorázné vandalské činy spáchané 5. ledna na předměstí českého města Ostravy v případě památníku rudoarmějců, kteří osvobodili tento region v dubnu 1945," řekla před novináři Zacharovová.

"Česká republika si váží obětí všech vojáků, kteří se podíleli na osvobozování Československa od nacistické okupace, a veškeré akty vandalismu spáchané vůči památníkům padlých rozhodně odsuzuje. To se v plné míře týká i incidentu v Ostravě-Zábřehu z 5. ledna 2021. Věříme, že celý případ bude příslušnými orgány řádně vyšetřen," sdělilo české ministerstvo zahraničí. Rychlé uvedení památníku do původního stavu podle resortu dokazuje, že česká strana přistupuje zodpovědně k plnění závazků vyplývajících z dohody mezi vládami České republiky a Ruské federace o vzájemném udržování válečných hrobů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy