Zlaté cihly, medaile i mince. Pošťačka podvodně objednala cennosti za stovky tisíc

ČTK ČTK
11. 2. 2020 10:41
Pošťačka z Brněnska podle policie využila svého postavení a pod smyšlenou identitou objednávala na dobírku cennosti, které prodávala. Škoda je bezmála 600 000 korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Osmadvacetiletá žena svého postavení na poště podle policie dokonale využila na konci minulého roku. "Prostřednictvím internetu pod smyšlenou identitou objednávala na dobírku cennosti jako zlaté cihličky, bimetalové mince, zlaté medaile či investiční zlato. Adresáty volila tak, aby zásilka doputovala na poštu do jejích rukou," popsal mluvčí policie Bohumil Malášek.

Některé balíčky pak podle mluvčího šikovně otevřela a jejich obsah odcizila. Jako nedoručitelné je pak odeslala zpět. Jiné si ponechala. "Získané cennosti potom prodala, případně je zastavila," uvedl mluvčí.

Na ženiny praktiky však přišli pracovníci bezpečnostního oddělení pošty a případ oznámili policistům. Ti ženu, jejíž zisk byl výrazně nižší než způsobená škoda, stíhají pro podvod a porušení tajemství doručovaných zpráv. U soudu jí hrozí až osmileté vězení.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Tanzanská loď duchů dorazila do přístavu, bouře Dennis ji vyplavila na irské pobřeží

Bouře Dennis, se kterou se v minulých dnech potýkal severozápad Evropy, vyplavila na jižní pobřeží Irska v hrabství Cork loď bez posádky. Takzvaná loď duchů, která se původně plavila pod vlajkou Tanzanie, od září 2018 plula bezvládně Atlantikem, informoval list The Irish Times.

Nákladní plavidlo Alta dlouhé 77 metrů se bez posádky ocitlo, když bylo na cestě z Řecka na Haiti. Kvůli technické závadě se stalo neovladatelným a americká pobřežní stráž z něj musela po dvaceti dnech evakuovat deset námořníků. Tehdy se loď nacházela zhruba 2200 kilometrů jihovýchodně od Bermud.

před 43 minutami

Dálnice D8 u Ústí je neprůjezdná, při nehodě dvou kamionů zemřel řidič

Dálnici D8 u Ústí nad Labem uzavřela v úterý ráno ve směru na Prahu nehoda dvou kamionů. Jeden z řidičů při ní zemřel. Policie to uvedla na svém twitteru. Doporučuje využít objízdnou trasu.

Nehoda se stala zhruba na 80. kilometru. "Na místě zasahují složky IZS, probíhají vyprošťovací práce," uvedli policisté.

Další zprávy