Na D1 u Brna se srazily čtyři kamiony, dva řidiči zemřeli

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 25. 5. 2015 16:06
Dálnice je ve směru na Ostravu uzavřená. Provoz je omezen i ve směru na Prahu, protože jeden havarovaný kamion zasahuje do jeho rychlého pruhu.
.
. | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Bedřichovice (Brněnsko) - Na dálnici D1 se u Bedřichovic na Brněnsku srazily ve směru na Ostravu čtyři kamiony.

Dva řidiči na místě zahynuli, třetího převezli zdravotníci se zraněním vrtulníkem do brněnské nemocnice.

D1 je ve směru na Ostravu uzavřená. Provoz je omezen i ve směru na Prahu, protože jeden havarovaný kamion zasahuje do jeho rychlého pruhu.

Nehoda se stala na 203. kilometru dálnice D1.

"Hasiči společně s policisty na místě do příjezdu záchranné služby resuscitovali jednoho z řidičů. Ten přesto následkům zranění podlehl," popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Další usmrcený řidič zůstal v kabině zaklíněný. "Hasiči po vyšetření nehody vyprostili jeho tělo ze zdevastované kabiny. Jednoho řidiče záchranáři odvezli do nemocnice," dodal mluvčí.

Uzavírka potrvá několik hodin

Mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek uvedl, že dálnice ve směru na Ostravu by mohla být v tomto místě uzavřena i několik hodin.

Policie odklonila dopravu, místo nehody objíždějí řidiči přes nedaleké Bedřichovice. Škody ještě nejsou vyčísleny.

"Příčina neštěstí není zatím známa. Řidiči by v místě kolize měli být opatrní a řídit se pokyny policejních hlídek," řekl Malášek.

Tragicky skončila i loňská nehoda

Tragické následky měla také podobná nehoda kamionů, která se stala loni 29. října na plzeňské dálnici D5 u Hořovic na Berounsku. Při nehodě čtyř vozů tehdy zemřel jeden spolujezdec a odstraňování následků trvalo zhruba osm hodin.

Dva lidské životy si loni 3. června vyžádala nehoda tří nákladních vozů na dálnici D11 u obce Jirny u Prahy.

První kamion zastavoval v místě dopravního omezení a dva řidiči za ním nestačili zareagovat a narazili do něj zezadu. Také v tomto případě trvalo odstraňování následků přes osm hodin.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy