Na D1 u Brna se srazily čtyři kamiony, dva řidiči zemřeli

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 25. 5. 2015 16:06
Dálnice je ve směru na Ostravu uzavřená. Provoz je omezen i ve směru na Prahu, protože jeden havarovaný kamion zasahuje do jeho rychlého pruhu.
.
. | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Bedřichovice (Brněnsko) - Na dálnici D1 se u Bedřichovic na Brněnsku srazily ve směru na Ostravu čtyři kamiony.

Dva řidiči na místě zahynuli, třetího převezli zdravotníci se zraněním vrtulníkem do brněnské nemocnice.

D1 je ve směru na Ostravu uzavřená. Provoz je omezen i ve směru na Prahu, protože jeden havarovaný kamion zasahuje do jeho rychlého pruhu.

Nehoda se stala na 203. kilometru dálnice D1.

"Hasiči společně s policisty na místě do příjezdu záchranné služby resuscitovali jednoho z řidičů. Ten přesto následkům zranění podlehl," popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Další usmrcený řidič zůstal v kabině zaklíněný. "Hasiči po vyšetření nehody vyprostili jeho tělo ze zdevastované kabiny. Jednoho řidiče záchranáři odvezli do nemocnice," dodal mluvčí.

Uzavírka potrvá několik hodin

Mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek uvedl, že dálnice ve směru na Ostravu by mohla být v tomto místě uzavřena i několik hodin.

Policie odklonila dopravu, místo nehody objíždějí řidiči přes nedaleké Bedřichovice. Škody ještě nejsou vyčísleny.

"Příčina neštěstí není zatím známa. Řidiči by v místě kolize měli být opatrní a řídit se pokyny policejních hlídek," řekl Malášek.

Tragicky skončila i loňská nehoda

Tragické následky měla také podobná nehoda kamionů, která se stala loni 29. října na plzeňské dálnici D5 u Hořovic na Berounsku. Při nehodě čtyř vozů tehdy zemřel jeden spolujezdec a odstraňování následků trvalo zhruba osm hodin.

Dva lidské životy si loni 3. června vyžádala nehoda tří nákladních vozů na dálnici D11 u obce Jirny u Prahy.

První kamion zastavoval v místě dopravního omezení a dva řidiči za ním nestačili zareagovat a narazili do něj zezadu. Také v tomto případě trvalo odstraňování následků přes osm hodin.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy