Kradl seniorkám kabelky, mnohé zranil. Má ho policie

ČTK ČTK
24. 1. 2014 11:15
Pokud se oběť bránila, srazil ji na zem a přetahoval se s ní o lup
Snímek je ilustrační.
Snímek je ilustrační. | Foto: Karel Toman

Brno - Policie dopadla šestatřicetiletého muže, který je podezřelý z pěti přepadení starších žen v Brně, kterým bral kabelky. Když se oběti bránily, srazil je na zem. Jedné tak způsobil otřes mozku.

"Muži hrozí až deset let vězení," řekla mluvčí policie Andrea Straková.

Kriminalisté se domnívají, že pachatel by mohl mít na svědomí více loupeží. Tři z nich se staly v jednom dni. Scénář loupeží byl téměř totožný; muž si vyhlédl starší ženu, kterou nečekaně zezadu napadl a snažil se jí ukrást kabelku.

Pokud se oběť bránila, srazil ji na zem a přetahoval se s ní o lup. Nejtěžší následky si z přepadení odnesla dvaasedmdesátiletá žena z Brna-Slatiny, kterou zezadu udeřil. S otřesem mozku skončila v nemocnici.

Poslední, šestasedmdesátiletou ženu s berlemi přepadl před dvěma týdny v Soběšické ulici. Sebral jí kabelku, z níž vytáhl peněženku a dal se na útěk. Svědek události ale ihned telefonoval na linku 158. Do pátrání se zapojila hlídka dopravní policie, která byla nejblíže. Muže dopadla za několik minut.

Způsobené škody se odhadují na 10 tisíc korun. Policie muže obvinila z loupeže a soud jej vzal do vazby.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy