Zemina zasypala ve výkopu dva dělníky, jsou v nemocnici

ČTK ČTK
21. 8. 2015 11:01
Stěna výkopu se utrhla z dosud nezjištěných příčin. Případ vyšetřuje policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ZZS Královéhradeckého kraje, p.o.

Velká Bíteš - Dva muže ve věku 42 a 23 let zasypala ve výkopu ve Velké Bíteši zemina. Záchranáři je s vážnými poraněními převezli do nemocnice v Brně Bohunicích. Kriminalisté prověřují okolnosti události.

Budou zjišťovat míru zavinění pracovníků a také to, zda byla dodržena bezpečnost práce. Sdělila to krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Neštěstí se stalo ve čtvrtek krátce před 15:00 v ulici Kpt. Jaroše při stavebních pracích na rekonstrukci vodovodu a kanalizace. "Z dosud nezjištěných příčin se utrhla stěna výkopu a zemina zavalila dva pracovníky firmy, která práce provádí," uvedla mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 52 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy