Řidič vjel pod vlak, vezl tři děti. Přežili jen dva chlapci

ČTK ČTK
14. 8. 2015 19:45
Nehoda se stala na železničním přejezdu bez závor a semaforů u Ostrožské Nové Vsi. Řidič zřejmě vlak přehlédl.
Dopravní nehoda u Ostrožské Nové Vsi
Dopravní nehoda u Ostrožské Nové Vsi | Foto: Drážní inspekce

Ostrožská Nová Ves - Dva lidé zemřeli a další dva se zranili při páteční srážce osobního auta s nákladním vlakem u Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku.

Nehoda se stala na železničním přejezdu bez závor a semaforů. Informoval o tom mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle policie asi řidič vlak přehlédl.

Auto se krátce před 15:00 střetlo s manipulačním vlakem. "Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži," sdělil Drápal. "Řidič přejížděl přes nechráněný železniční přejezd směrem k Ostrožským jezerům a zřejmě přehlédl právě přijíždějící nákladní vlak," uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová. Nehoda se dále vyšetřuje.

V autě zahynul podle policie osmatřicetiletý řidič a třináctiletý spolujezdec. "Na zadních sedadlech byli dva devítiletí chlapci. Jeden byl se zraněním převezen do uherskohradišťské nemocnice a druhého transportoval vrtulník do nemocnice v Brně," uvedla Šabatová.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Microsoft představil novou verzi svého operačního systému Windows

Americká softwarová společnost Microsoft ve čtvrtek oficiálně představila novou verzi svého operačního systému Windows. Na virtuální prezentaci potvrdila, že nová verze ponese označení Windows 11. Podle agentury Reuters by se měla objevit na trhu koncem letošního roku.

Nejnovější verze Windows přináší řadu změn, a to mimo jiné v designu a ovládacích prvcích. Tlačítko Start a ikony aplikací jsou ve Windows 11 nově umístěny ve střední části spodního panelu, nová verze rovněž začala používat zaoblené rohy.

Windows jsou nejrozšířenějším operačním systémem pro osobní počítače na světě. Nynější verzi Windows 10 uvedla firma na trh v roce 2015. Vývojář Microsoftu Jerry Nixon tehdy tvrdil, že půjde o poslední verzi tohoto operačního systému.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy