Deviant se přiznal k staré vraždě dívky, dostal 12 let

ČTK ČTK
17. 10. 2011 15:15
V současné době mu končí trest za další vraždu mladé dívky, ve vězení tak zůstane
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - Brněnský krajský soud poslal v pondělí devianta Zdeňka Tesaře za 13 let starou vraždu mladé dívky z Brna na 12 let do vězení.

Muž ji zabil, protože odmítla soulož. Uškrtil ji a pak se na jejím těle neúspěšně pokusil o pohlavní styk. Případ byl léta neobjasněný.

Tesař se k vraždě přiznal až teprve letos ve vězení, kde si nyní odpykává desetiletý trest za jinou vraždu mladé dívky, kterou také zardousil.

V lednu 1998 se tehdy devatenáctiletý Tesař seznámil na diskotéce Metro v brněnské Poštovské ulici se stejně starou dívkou. Nad ránem si ji přivedl do bytu, který obýval se svými přáteli. Po pití alkoholu došlo v jeho pokoji na intimnosti.

Dívka ale sexuální styk odmítla, což mladíka rozzuřilo. Následně ji zardousil. Pokusil se o pohlavní styk na mrtvé a později vedle ní usnul. Ostatky pak schoval pod svoji postel, kde ležely šest dní.

Poté je zabalil do igelitových pytlů a v době, kdy byla venku mlha, je vhodil do kontejneru s odpadky. Léta se nevědělo, co se s dívkou stalo. Pátrání bylo neúspěšné.

Odborníci: návrat do společnosti je nemožný

V roce 2002 vraždil Tesař podruhé. V okrese Praha-západ zardousil ve svém voze dívku, která s ním měla pohlavní styk. Zaútočil, když v sexuálních hrátkách odmítla pokračovat. Její tělo odhodil v lese. Za vraždu dostal deset let vězení.

Blíží se čas, kdy si tento trest odpyká. Proto Tesař požádal o jeho zkrácení a podmínečné propuštění. Jenže při tomto řízení bylo nařízeno podrobné zkoumání jeho psychiky.

Vedlo k tomu, že se muž po letech přiznal k další vraždě, kterou vedla policie jako neobjasněnou. Učinil tak v obavě před sebou samým. Zvažoval i dobrovolnou kastraci.

Jeho návrat do společnosti je podle odborníků téměř nemožný. Trpí agresivním sadismem s nekrofilní složkou. Po odpykání prvního trestu nastoupí hned ten pondělní. Soudního procesu se Tesař na vlastní žádost neúčastnil.

Tesař do záznamu před časem uvedl, že se k vraždě přiznal, aby rodina zavražděné dívky zjistila, co se s ní vlastně stalo. Vraždu podrobně popsal v denících, které předal psychologovi ve věznici v Kuřimi na Brněnsku, kde si nyní odpykává trest.

Proti verdiktu si může Tesař podat odvolání k olomouckému vrchnímu soudu.

 

Právě se děje

Další zprávy