reklama
 
 

Pro peníze chtěl uškrtit barmanku, odsedí si 19 let

27. 9. 2011 17:18
Žena útok přežila jen díky shodě šťastných náhod

Brno - Radek Jurník si za pokus o vraždu barmanky v přerovské herně definitivně odpyká 19 let ve vězení.

Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud, potvrdil v úterý bez dalších podrobností mluvčí soudu Petr Knötig. Jurník barmanku škrtil tak dlouho, až upadla do bezvědomí. Nezemřela jen shodou šťastných náhod.

Devatenáctiletý trest vyměřil Jurníkovi olomoucký krajský soud. Vrchní soud pak jenom upřesnil právní kvalifikaci.

Jurník se podle něj nedopustil loupeže a pokusu o vraždu, ale pokusu o loupežnou vraždu. Měl podle vrchního soudu v úmyslu zmocnit se peněz za každou cenu a počítal s možností, že barmanka zemře.

Barmanku vylákal do zadní místnosti

Jurník pracovnici herny v Přerově přepadl v polovině května loňského roku. Pod záminkou výplaty peněz ji vylákal do zadní místnosti k herním automatům. Když se žena sehnula, zezadu jí kolem krku přehodil provázek a začal ji škrtit. Barmanku poté odtáhl k barovému pultu, kde mu vydala peníze.

Škrtil ji tak dlouho, až žena spadla na zem a ztratila vědomí. Ženě přitom způsobil psychické potíže a podle znalců se u ní rozvinula posttraumatická porucha, která se projevovala úzkostmi a problémy při usínání.

Otci dvou dětí, který před útokem bydlel v přerovské ubytovně, hrozilo 15 až 20 let ve vězení. Muž se k loupežnému přepadení přiznal. Bagatelizoval však násilí, kterého se na ženě dopustil.

Jurník: Jsem obyčejný chlap, žádný vrah

"Nejsem žádný vrah, jsem obyčejný chlap, který se dostal do špatné situace," řekl Jurník u vrchního soudu. Jeho obhájkyně se snažila dosáhnout toho, aby byl místo pokusu o vraždu souzen za vydírání nebo omezování osobní svobody.

Muž, který byl v minulosti již třikrát souzen, po přepadení sám na sebe policisty upozornil. Uloupené peníze totiž prohrál v automatech v jiné přerovské herně. Poté přišel na policii a vypověděl, že jej přepadli dva Romové.

Při prošetřování údajného přepadení začali policisté prověřovat, kde se nacházel. V té době už přitom znali podobu pachatele, jenž přepadl barmanku herny nedaleko nádraží.

autor: ČTK | 27. 9. 2011 17:18

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama