Celníci našli v polích u Lanžhota čtyři běžence. Ptali se, jestli jsou v Německu

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 2. 2020 12:27
Hlídka jihomoravských celníků zajistila v polích u Lanžhota na Břeclavsku čtyři běžence, pravděpodobně Afghánce. Muže, kteří neměli doklady, si převzala policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Hlídka celníků spatřila lidi v polích u slovenských hranic v pátek krátce po poledni. "Vzhledem k tomu, že není běžné, aby se v těchto místech někdo procházel, vydali se tyto osoby zkontrolovat," uvedla v úterý v tiskové zprávě mluvčí jihomoravské Celní správy Lada Temňáková.

Po příjezdu na místo zjistili, že jde o čtyři mladé cizince bez jakýchkoliv dokladů. Jediné, co jim bylo rozumět, byl dotaz "Germany?".

Celníci muže dovedli na pracoviště u dálnice D2 a přivolali hlídku Policie ČR, která si muže převzala. Mluvčí uvedla, že šlo pravděpodobně o čtyři Afgánce, z toho tři později uvedli, že jsou mladiství a jednomu že je 20 let.

Zachycených lidí, kteří do země vstoupili nelegálně, na jihu Moravy loni oproti roku 2018 mírně přibylo. Policisté v Jihomoravském kraji loni zajistili 568 těchto lidí, o rok dříve jich bylo 359. Mírně se zvýšila i takzvaná tranzitní migrace, kdy Česko není cílem těchto lidí - loni policie takto zajistila 69 lidí z celkového počtu, o rok dříve 30.

 

Právě se děje

Další zprávy