Na jihu Ruska se srazil linkový autobus s kamionem, zemřelo nejméně devět lidí

ČTK ČTK
13. 7. 2016 16:31
Nejméně devět lidí přišlo o život po noční srážce linkového autobusu s kamionem v Dagestánu na jihu Ruska, dalších 27 lidí utrpělo zranění. Oznámila to ruská média s odvoláním na místní úřady. Příčinou nehody bylo podle vyšetřovatelů nejspíše značné přetížení nákladního vozu, od kterého se odtrhl přívěs a následně narazil do protijedoucího autobusu. Ještě před nehodou byl řidič kamionu kontrolován a policisté mu za přetížení uložili pokutu. Přesto pokračoval i s celým nákladem zeleniny v jízdě do dagestánské metropole Machačkaly. Rusko patří k zemím s nejvyšším počtem obětí dopravních nehod, i když v posledních letech se daří tuto bilanci snižovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 48 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy