Na jihu Ruska se srazil linkový autobus s kamionem, zemřelo nejméně devět lidí

ČTK ČTK
13. 7. 2016 16:31
Nejméně devět lidí přišlo o život po noční srážce linkového autobusu s kamionem v Dagestánu na jihu Ruska, dalších 27 lidí utrpělo zranění. Oznámila to ruská média s odvoláním na místní úřady. Příčinou nehody bylo podle vyšetřovatelů nejspíše značné přetížení nákladního vozu, od kterého se odtrhl přívěs a následně narazil do protijedoucího autobusu. Ještě před nehodou byl řidič kamionu kontrolován a policisté mu za přetížení uložili pokutu. Přesto pokračoval i s celým nákladem zeleniny v jízdě do dagestánské metropole Machačkaly. Rusko patří k zemím s nejvyšším počtem obětí dopravních nehod, i když v posledních letech se daří tuto bilanci snižovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy