Policie našla v domě na Jindřichohradecku zavražděné manžele. Podezřelého chytili na Slovensku

ČTK ČTK
21. 12. 2015 12:27
Jihočeská policie vyšetřuje páteční vraždu starších manželů na Jindřichohradecku. Je z ní podezřelý jedenapadesátiletý muž, jenž byl o víkendu zadržen na Slovensku. Hrozí mu až výjimečný trest. Policie jedná se Slovenskem o jeho vydání do České republiky.
Vyšetřování vraždy v Popelíně.
Vyšetřování vraždy v Popelíně. | Foto: Policie ČR

Jindřichův Hradec - Vraždu dvaašedesátileté ženy a jejího o 13 let staršího manžela vyšetřuje od pátku jihočeská policie. Oba mrtvé nalezla v rodinném domě v Horní Olešné spadající pod Popelín na Jindřichohradecku. Podezřelým je jednapadesátiletý muž, kterého policie o víkendu zadržela na Slovensku.

Policejní mluvčí Jiří Matzner uvedl, že muž patrně nevraždil v afektu. "Podle dosud zjištěných skutečností se muž na zločin připravoval, motivem jeho činu byly pravděpodobně rodinné rozepře. Případ je však teprve na samém začátku, podrobnosti by tak mohly být jen spekulacemi," uvedl Matzner. Kriminalisté další podrobnosti k tragédii sdělovat nehodlají.

Policie nyní jedná se Slovenskem o vydání muže do České republiky, kde mu hrozí až doživotní trest. "Nedokážeme přesně odhadnout, kdy by k vydání mělo dojít. Může to trvat dny, ale také týdny," řekl Matzner.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy