Policie našla v domě na Jindřichohradecku zavražděné manžele. Podezřelého chytili na Slovensku

ČTK ČTK
21. 12. 2015 12:27
Jihočeská policie vyšetřuje páteční vraždu starších manželů na Jindřichohradecku. Je z ní podezřelý jedenapadesátiletý muž, jenž byl o víkendu zadržen na Slovensku. Hrozí mu až výjimečný trest. Policie jedná se Slovenskem o jeho vydání do České republiky.
Vyšetřování vraždy v Popelíně.
Vyšetřování vraždy v Popelíně. | Foto: Policie ČR

Jindřichův Hradec - Vraždu dvaašedesátileté ženy a jejího o 13 let staršího manžela vyšetřuje od pátku jihočeská policie. Oba mrtvé nalezla v rodinném domě v Horní Olešné spadající pod Popelín na Jindřichohradecku. Podezřelým je jednapadesátiletý muž, kterého policie o víkendu zadržela na Slovensku.

Policejní mluvčí Jiří Matzner uvedl, že muž patrně nevraždil v afektu. "Podle dosud zjištěných skutečností se muž na zločin připravoval, motivem jeho činu byly pravděpodobně rodinné rozepře. Případ je však teprve na samém začátku, podrobnosti by tak mohly být jen spekulacemi," uvedl Matzner. Kriminalisté další podrobnosti k tragédii sdělovat nehodlají.

Policie nyní jedná se Slovenskem o vydání muže do České republiky, kde mu hrozí až doživotní trest. "Nedokážeme přesně odhadnout, kdy by k vydání mělo dojít. Může to trvat dny, ale také týdny," řekl Matzner.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy