Policie našla v domě na Jindřichohradecku zavražděné manžele. Podezřelého chytili na Slovensku

ČTK ČTK
21. 12. 2015 12:27
Jihočeská policie vyšetřuje páteční vraždu starších manželů na Jindřichohradecku. Je z ní podezřelý jedenapadesátiletý muž, jenž byl o víkendu zadržen na Slovensku. Hrozí mu až výjimečný trest. Policie jedná se Slovenskem o jeho vydání do České republiky.
Vyšetřování vraždy v Popelíně.
Vyšetřování vraždy v Popelíně. | Foto: Policie ČR

Jindřichův Hradec - Vraždu dvaašedesátileté ženy a jejího o 13 let staršího manžela vyšetřuje od pátku jihočeská policie. Oba mrtvé nalezla v rodinném domě v Horní Olešné spadající pod Popelín na Jindřichohradecku. Podezřelým je jednapadesátiletý muž, kterého policie o víkendu zadržela na Slovensku.

Policejní mluvčí Jiří Matzner uvedl, že muž patrně nevraždil v afektu. "Podle dosud zjištěných skutečností se muž na zločin připravoval, motivem jeho činu byly pravděpodobně rodinné rozepře. Případ je však teprve na samém začátku, podrobnosti by tak mohly být jen spekulacemi," uvedl Matzner. Kriminalisté další podrobnosti k tragédii sdělovat nehodlají.

Policie nyní jedná se Slovenskem o vydání muže do České republiky, kde mu hrozí až doživotní trest. "Nedokážeme přesně odhadnout, kdy by k vydání mělo dojít. Může to trvat dny, ale také týdny," řekl Matzner.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy