Policisté opakovaně zasahovali u hádek manželů, pak je našli mrtvé. Nyní řeší, zda nechybovali

ČTK ČTK
27. 11. 2015 14:28
Odbor vnitřní kontroly středočeské policie bude vyšetřovat, zda policisté v minulosti nechybili u zásahů v obci Sedlec na Mladoboleslavsku. Policie totiž opakovaně na místě zasahovala kvůli konfliktům mezi partnery. Ve čtvrtek ráno policie našla v rodinném domě mrtvého sedmatřicetiletého muže a třicetiletou ženu. U obou byla nařízena soudní pitva, která určí přesnou příčinu smrti. Kriminalistický technik zajistil stopy, které budou zaslány na expertízu k dalšímu vyhodnocení.
Policie, ilustrační foto
Policie, ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Sedlec - Odbor vnitřní kontroly středočeské policie bude vyšetřovat, zda policisté v minulosti nechybovali u zásahů v obci Sedlec na Mladoboleslavsku. Policie tam ve čtvrtek ráno našla v rodinném domě mrtvého sedmatřicetiletého muže a třicetiletou ženu.

Podle mluvčí středočeské policie Štěpánky Zatloukalové policisté už v místě tragické události v minulosti několikrát kvůli konfliktům mezi partnery zasahovali.

Muže našli oběšeného

Podle některých informací policisté našli muže oběšeného na půdě a žena byla pobodána.

"K mechanismu poranění osob se v současné době nebudeme vyjadřovat, a to s ohledem na vyšetřování, které je na samém počátku, ale také zejména s ohledem na pozůstalé," uvedla Zatloukalová.

U obou byla nařízena soudní pitva, která určí přesnou příčinu smrti. Kriminalistický technik zajistil stopy, které budou zaslány na expertízu k dalšímu vyhodnocení.

Policisté v místě tragické události již v minulosti několikrát zasahovali. "Co bylo konkrétním důvodem a zda postupovali v souladu s veškerými předpisy, nyní vyšetřují pracovníci Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Z tohoto důvodu nelze poskytnout konkrétnější informace a musíme počkat na výsledek jejich šetření," dodala Zatloukalová.

Vyšetřují 20 vražd

Středočeští kriminalisté letos vyšetřují dvacet případů vraždy včetně pokusů o vraždu, dva případy jsou z tohoto týdne.

Z úterní vraždy čtyřiačtyřicetiletého muže v Bratkovicích na Kladensku je podezřelá jeho sedmašedesátiletá družka. Policisté ji už obvinili, hrozí jí až 18 let vězení. Tři případy z celkového počtu zůstávají zatím neobjasněny.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy