Policisté opakovaně zasahovali u hádek manželů, pak je našli mrtvé. Nyní řeší, zda nechybovali

ČTK ČTK
27. 11. 2015 14:28
Odbor vnitřní kontroly středočeské policie bude vyšetřovat, zda policisté v minulosti nechybili u zásahů v obci Sedlec na Mladoboleslavsku. Policie totiž opakovaně na místě zasahovala kvůli konfliktům mezi partnery. Ve čtvrtek ráno policie našla v rodinném domě mrtvého sedmatřicetiletého muže a třicetiletou ženu. U obou byla nařízena soudní pitva, která určí přesnou příčinu smrti. Kriminalistický technik zajistil stopy, které budou zaslány na expertízu k dalšímu vyhodnocení.
Policie, ilustrační foto
Policie, ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Sedlec - Odbor vnitřní kontroly středočeské policie bude vyšetřovat, zda policisté v minulosti nechybovali u zásahů v obci Sedlec na Mladoboleslavsku. Policie tam ve čtvrtek ráno našla v rodinném domě mrtvého sedmatřicetiletého muže a třicetiletou ženu.

Podle mluvčí středočeské policie Štěpánky Zatloukalové policisté už v místě tragické události v minulosti několikrát kvůli konfliktům mezi partnery zasahovali.

Muže našli oběšeného

Podle některých informací policisté našli muže oběšeného na půdě a žena byla pobodána.

"K mechanismu poranění osob se v současné době nebudeme vyjadřovat, a to s ohledem na vyšetřování, které je na samém počátku, ale také zejména s ohledem na pozůstalé," uvedla Zatloukalová.

U obou byla nařízena soudní pitva, která určí přesnou příčinu smrti. Kriminalistický technik zajistil stopy, které budou zaslány na expertízu k dalšímu vyhodnocení.

Policisté v místě tragické události již v minulosti několikrát zasahovali. "Co bylo konkrétním důvodem a zda postupovali v souladu s veškerými předpisy, nyní vyšetřují pracovníci Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Z tohoto důvodu nelze poskytnout konkrétnější informace a musíme počkat na výsledek jejich šetření," dodala Zatloukalová.

Vyšetřují 20 vražd

Středočeští kriminalisté letos vyšetřují dvacet případů vraždy včetně pokusů o vraždu, dva případy jsou z tohoto týdne.

Z úterní vraždy čtyřiačtyřicetiletého muže v Bratkovicích na Kladensku je podezřelá jeho sedmašedesátiletá družka. Policisté ji už obvinili, hrozí jí až 18 let vězení. Tři případy z celkového počtu zůstávají zatím neobjasněny.

 

Právě se děje

Další zprávy