reklama
 
 

Po sobotních bouřkách jsou na jihu Čech stále bez elektřiny stovky domácností

AKTUALIZOVÁNO 20. 8. 2017
Po sobotních bouřkách zůstávají bez proudu ještě domácnosti na Českokrumlovsku. V okolí lipenské nádrže bude trvat výpadek až do pondělí, řekl mluvčí distribuční společnosti E.ON. Kvůli zpřetrhanému trakčnímu vedení nadále nejezdí některé železniční spoje.

České Budějovice - Bez elektřiny v Jihočeském kraji zůstávají domácnosti v okolí lipenské přehrady na Českokrumlovsku. Zavinily to poruchy na vedení způsobené bouřkou v noci na sobotu. V okolí lipenské nádrže budou některá obydlí bez proudu do pondělí, informoval v neděli mluvčí distribuční společnosti E.ON Vladimír Vácha.

"Podařilo se nám obnovit dodávky v okolí Nové Pece nebo Rožmitálu na Šumavě. Ale třeba v případě Dolní Vltavice stále zůstávají lidé v okolí bez elektřiny a na 90 procent se tento stav už dnes nezmění," uvedl Vácha.

Kvůli zpřetrhanému trakčnímu vedení nadále nejezdí některé železniční spoje. To se týká úseků Počátky - Veselí nad Lužnicí, Jílovice - České Velenice a Rybník - Lipno nad Vltavou.

Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty Pavla Tesaře je nejhorší situace na trati Rybník - Lipno, která zůstane mimo provoz do pondělí. Na zasažených místech přepravuje cestující náhradní autobusová doprava.

Bouřka a silný vítr vyvrátily v noci na sobotu desítky tisíc stromů na Šumavě. Polomy zasáhly především oblast v okolí Nové Pece a Stožce na Prachaticku, kde leží přes cesty mnoho popadaných stromů. Šumavský národní park proto podle svého mluvčího Jana Dvořáka doporučuje návštěvníkům, aby v těchto dnech nevstupovali na turistické trasy v dané oblasti.

autor: ČTK | 20. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama