Strach z nového ghetta. Obec chce bývalý uprchlický tábor

Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
8. 6. 2014 12:15
Fotoreportáž: V areálu v Červeném Újezdu sídlila armáda, pak běženci, nyní se tu bez registrace provozuje sociální služba. Obce se bojí, že areál se změní na ghetto.

Hrobčice - Současný majitel areálu v Červeném Újezdu v něm nabízí ubytování pro sociálně slabé rodiny a bez potřebné licence zde provozuje domov pro mentálně postižené. 

Obec Hrobčice se snaží areál odkoupit a zabránit tak vzniku sociálně vyloučené lokality na vlastním území.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy