Obrazem: Tisíc lidí přišlo protestovat proti výhrůžkám neonacistů, primátorka myla kavárnu

Obrazem: Tisíc lidí přišlo protestovat proti výhrůžkám neonacistů, primátorka myla kavárnu
O víkendu napadli podniky podporující vládní kampaň HateFree vandalové.
Zatímco jinde už nacistické malovánky odstranili, Café V lese zůstalo tak.
Kavárník Ondřej Kobza vytáhl jedno ze svých pian na ulici a pozval si snědého hudebníka.
Nechtělo se mu do toho. Poučen Tomem Sawyerem.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
25. 4. 2016 21:30
Počmárání několika míst v Praze nacistickými symboly vyvolalo spontánní odezvu.

Praha - O víkendu napadli sprejeři podniky, které se připojily k vládní kampani HateFree. Počmárali je nacistickými symboly a vyhrožovali majitelům smrtí.

Jen pár hodin poté vzniklo několik spontánních lidových veselic, pokoušejících se reagovat na vzrůstající nesnášenlivost ve společnosti. Podívejte se některé z nich v galerii.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy