Obrazem: Tisíc lidí přišlo protestovat proti výhrůžkám neonacistů, primátorka myla kavárnu

Obrazem: Tisíc lidí přišlo protestovat proti výhrůžkám neonacistů, primátorka myla kavárnu
O víkendu napadli podniky podporující vládní kampaň HateFree vandalové.
Zatímco jinde už nacistické malovánky odstranili, Café V lese zůstalo tak.
Kavárník Ondřej Kobza vytáhl jedno ze svých pian na ulici a pozval si snědého hudebníka.
Nechtělo se mu do toho. Poučen Tomem Sawyerem.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
25. 4. 2016 21:30
Počmárání několika míst v Praze nacistickými symboly vyvolalo spontánní odezvu.

Praha - O víkendu napadli sprejeři podniky, které se připojily k vládní kampani HateFree. Počmárali je nacistickými symboly a vyhrožovali majitelům smrtí.

Jen pár hodin poté vzniklo několik spontánních lidových veselic, pokoušejících se reagovat na vzrůstající nesnášenlivost ve společnosti. Podívejte se některé z nich v galerii.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy