Požáru a třem mrtvým v Budějovicích předcházela vražda. Muž zabil ženu a dítě, pak podpálil dům

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 12. 2015 15:04
Požár v českobudějovickém rodinném domě, při němž na Štědrý den zemřeli tři lidé, policie vyšetřuje jako dvojnásobnou vraždu a obecné ohrožení. Muž údajně zabil ženu i chlapce a následně objekt zapálil a uhořel v něm.
Dům v Lidické ulici v Českých Budějovicích zlikvidoval na Štědrý den výbuch a následný požár. V troskách zemřeli tři lidé.
Dům v Lidické ulici v Českých Budějovicích zlikvidoval na Štědrý den výbuch a následný požár. V troskách zemřeli tři lidé. | Foto: ČTK

České Budějovice - Požár v českobudějovickém rodinném domě, při němž na Štědrý den zemřeli tři lidé, policie vyšetřuje jako dvojnásobnou vraždu a obecné ohrožení. Muž údajně zabil ženu i chlapce a následně objekt zapálil a uhořel v něm. Oznámil to  jihočeský policejní mluvčí Miroslav Doubek, podle něhož to vyplývá z výsledků pitvy.

Policie ověřuje další skutečnosti, pokud však už neobjeví nic nového, případ s největší pravděpodobností odloží, protože pravděpodobný pachatel zemřel.

Při rodinné tragédii podle policejních informací muž zavraždil svou ženu a syna. Dům potom zapálil pomocí benzinu a propanbutanových lahví a uhořel v přilehlé garáži.

"Vlastním požárem a s ním spojenými explozemi došlo k ohrožení okolního prostoru domu, včetně provozu na frekventované Lidické třídě," uvedl Doubek, proč policie případ vyšetřuje jako zločin obecného ohrožení. Kvůli tragédii byla dva dny omezena doprava v Lidické ulici, kde dům explodoval.

Hasiči nejprve v garáži nalezli mrtvolu muže. Po dohašení a průzkumu celého domu našli další dvě ohořelá těla.

Výbuch v Českých Budějovicích se třemi mrtvými je nejhorší od exploze v panelovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tehdy zahynulo šest lidí včetně tří dětí a sedmý člověk zemřel na následky zranění v prosinci 2014. Tragédii způsobil psychicky labilní muž, jenž se chtěl pomstít svému okolí a který sám zahynul.

 

Právě se děje

Další zprávy