reklama
 
 

Vedro vyhnalo z budek "nehybnou" Hradní stráž. Vojáci místo toho chodí za branou

31. 7. 2018 15:07
Česko se s tropickými teplotami potýká již několik dní. V úterý a ve středu mohou teploměry ukazovat až 36 stupňů.

Praha - Tropické počasí zasahuje i do práce příslušníků Hradní stráže. Její vedení se rozhodlo kvůli vysokým teplotám stáhnout ze strážných budek vojáky, kteří nehybně střeží sídlo českého prezidenta a jsou oblíbenou atrakcí pro turisty.

"Od 13:00 hodin tam nestojí. Vojáci opustili čestné pevné stanoviště a nahradili je vojáci na pohyblivých stanovištích za branou," řekl mluvčí Hradní stráže Jiří Havel s tím, že při teplotách nad 30 stupňů nejde o nic neobvyklého.

"Řídí si to sama Hradní stráž podle aktuálních klimatických podmínek. Například může být teplota nad 30 stupňů, ale může foukat vítr, takže jsou příhodné podmínky k tomu, aby mohla být stráž vykonávána. Někdy se ale vítr nehne, jako je to v současnosti, takže jsou staženi," vysvětlil Havel.

Česko se s tropickými teplotami potýká již několik dní. V úterý a ve středu mohou teploměry ukazovat až 36 stupňů. Nadprůměrně teplé počasí v Česku vydrží zřejmě celý srpen. Podle informací Českého hydrometeorologického úřadu největší vedra budou první dva týdny a koncem srpna se bude pozvolna ochlazovat.

autor: Domácí | 31. 7. 2018 15:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama