Nejtepleji bylo ve středních a severních Čechách. Meteorologové v Řeži naměřili 36,2 stupně

ČTK ČTK
30. 7. 2018 18:45
I přes nadprůměrně teplé počasí ale teplotní rekordy padly pouze na šesti stanicích.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Praha - Česko má za sebou další velmi teplý den s teplotami nad 30 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu v pondělí meteorologové zaznamenali ve středočeské Řeži, kde se rtuť vyšplhala na 36,2 stupně Celsia. Shodně 35,6 stupně bylo v Kopistech na Litoměřicku a v Ústí nad Labem-Vaňově.

Teplotní rekordy pro 30. červenec ale na drtivé většině stanic s dlouhodobou historií měření nepadly, sdělil Štefan Handžák z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Nový teplotní rekord zaznamenalo pouze šest z přibližně 150 stanic s alespoň třicetiletou délkou záznamů. Jednou z nich byly severočeské Teplice, kde měří teplotu již 121 let. V pondělí tam meteorologové naměřili 35,4 stupně Celsia, čímž bylo překonáno dosavadní maximum 34,5 stupně, které v Teplicích naměřili loni a v roce 1994.

Nadprůměrně teplé počasí v Česku vydrží zřejmě celý srpen. Největší vedra budou první dva týdny a koncem srpna se bude pozvolna ochlazovat, řekl mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák.

Podle předpovědi na příští dny by nejtepleji mělo být ve středu, kdy rtuť může vystoupit až k 37 stupňům Celsia. Pak se nepatrně ochladí, ale nejvyšší teploty budou nadále překračovat tropickou třicítku.

Sucho v Ústí nad Labem. Vody v řece je tak málo, že se můžete procházet uprostřed koryta. | Video: Tomáš Novák
 

Právě se děje

před 46 minutami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry. Na kvalifikačním turnaji v Sofii porazil tři soupeře a jako finalista si zajistil účast v Tokiu.

před 2 hodinami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

Další zprávy