V Česku padaly teplotní rekordy, v Klatovech naměřili 18,5 stupně

ČTK ČTK
6. 11. 2015 16:43
Česko zažívá neobvykle teplý listopad, například v Plzeňském kraji padaly rekordy na několika stanicích. Nejtepleji bylo v Klatovech, naměřili tam 18,5 stupně. Dosavadní rekord stanice, která má víc než stoletou řadu měření, byl 17 stupňů z roku 1971. Kromě Klatov bylo nejtepleji ve Staňkově, 17,9 stupně. Teplotní rekordy se v Plzeňském kraji přepisovaly už ve čtvrtek.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Plzeň - V Plzeňském kraji počasí opět překonalo dosavadní teplotní rekordy na několika stanicích.

Nejtepleji bylo s na západě Čech v Klatovech, teploměr tam ukázal na 18,5 stupně.

Dosavadní rekord stanice, která má víc než stoletou řadu měření, byl 17 stupňů z roku 1971, řekla Petra Polívková z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Zbiroh rekord nepřekonal

Dosud nejteplejší 6. listopad byl na západě Čech v roce 1971. Ve Zbirohu na Rokycansku tehdy meteorologové naměřili 18 stupňů.

V pátek na této stanici počasí nový rekord nevytvořilo, teploměr se tam zastavil na 15,8 stupně Celsia.

Dosud platné lokální rekordy, převážně z roku 1971, ale počasí překonalo například ve stanicích ve Stříbře na Tachovsku, ve Staňkově na Domažlicku, v Domažlicích či v Nepomuku.

Druhý je Staňkov

Kromě Klatov bylo nejtepleji ve Staňkově, 17,9 stupně. Dosavadní rekord tam počasí překonalo o 2,1 stupně. Ve Stříbře bylo 17,3 stupně, což je 2,3 stupně nad dosavadním maximem stanice z roku 1971.

Teplotní rekordy se v Plzeňském kraji přepisovaly už ve čtvrtek. Ve Staňkově na Domažlicku bylo nejtepleji z celé republiky, když teploměr vyšplhal na 19,3 stupně Celsia.

Dosavadní rekord této stanice byl pro 5. listopad 16,2 stupně z roku 1948.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelská armáda zneškodnila čtyři rakety vypálené ze Sýrie

Izraelská armáda v úterý zneškodnila čtyři rakety, které byly na izraelské území vypáleny ze Sýrie. Agentura AP oznámila, že kvůli raketovému útoku se rozezněly varovné sirény na Golanských výšinách. Syrská agentura SANA informovala o výbuchu, který byl slyšet poblíž damašského mezinárodního letiště. Bližší informace neposkytla.

Izrael v minulých měsících útočil na íránské cíle v Sýrii a minulý týden také izraelská raketa dopadla na dům jednoho z vůdce palestinské radikální organizace Islámský džihád v Damašku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy