V Česku padaly teplotní rekordy, v Klatovech naměřili 18,5 stupně

ČTK ČTK
6. 11. 2015 16:43
Česko zažívá neobvykle teplý listopad, například v Plzeňském kraji padaly rekordy na několika stanicích. Nejtepleji bylo v Klatovech, naměřili tam 18,5 stupně. Dosavadní rekord stanice, která má víc než stoletou řadu měření, byl 17 stupňů z roku 1971. Kromě Klatov bylo nejtepleji ve Staňkově, 17,9 stupně. Teplotní rekordy se v Plzeňském kraji přepisovaly už ve čtvrtek.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Plzeň - V Plzeňském kraji počasí opět překonalo dosavadní teplotní rekordy na několika stanicích.

Nejtepleji bylo s na západě Čech v Klatovech, teploměr tam ukázal na 18,5 stupně.

Dosavadní rekord stanice, která má víc než stoletou řadu měření, byl 17 stupňů z roku 1971, řekla Petra Polívková z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Zbiroh rekord nepřekonal

Dosud nejteplejší 6. listopad byl na západě Čech v roce 1971. Ve Zbirohu na Rokycansku tehdy meteorologové naměřili 18 stupňů.

V pátek na této stanici počasí nový rekord nevytvořilo, teploměr se tam zastavil na 15,8 stupně Celsia.

Dosud platné lokální rekordy, převážně z roku 1971, ale počasí překonalo například ve stanicích ve Stříbře na Tachovsku, ve Staňkově na Domažlicku, v Domažlicích či v Nepomuku.

Druhý je Staňkov

Kromě Klatov bylo nejtepleji ve Staňkově, 17,9 stupně. Dosavadní rekord tam počasí překonalo o 2,1 stupně. Ve Stříbře bylo 17,3 stupně, což je 2,3 stupně nad dosavadním maximem stanice z roku 1971.

Teplotní rekordy se v Plzeňském kraji přepisovaly už ve čtvrtek. Ve Staňkově na Domažlicku bylo nejtepleji z celé republiky, když teploměr vyšplhal na 19,3 stupně Celsia.

Dosavadní rekord této stanice byl pro 5. listopad 16,2 stupně z roku 1948.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy