Pozor na prudké bouřky a požáry. Nové varování meteorologů

ČTK ČTK
7. 6. 2015 11:33
Odpoledne by měly přijít intenzivní bouřky doprovázené přívalovým deštěm, krupobitím a silným větrem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha  - Kvůli přetrvávajícímu horku zatím nadále platí na většině území České republiky zvýšené riziko vzniku požárů. Vzhledem k očekávaným srážkám by směrem od západu Čech však mělo postupně slábnout.

Intenzivní bouřky doprovázené přívalovým deštěm, krupobitím a silným větrem se od nedělního odpoledne očekávají zejména v jihozápadní, jižní a střední části Čech. Uvedl to v upravené výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Současně odvolal smogovou situaci v Praze, kde platila od sobotního odpoledne kvůli zvýšeným koncentracím přízemního ozonu.

"V důsledku dlouhodobého suchého a v posledních dnech i velmi teplého počasí zůstává ale na většině našeho území riziko vzniku požárů," uvedli meteorologové. Podle nich by srážky měly přijít s postupující studenou frontou směrem k jihovýchodu Česka, ještě předtím ale bude na Moravě a ve Slezsku vrcholit příliv velmi teplého vzduchu.

Výstraha před silnými bouřkami zatím platí od dnešní 14. hodiny do pondělní druhé hodiny v noci pro Prahu, Středočeský, Plzeňský a Jihočeský kraj a pro Vysočinu. Podle předpovědi by v těchto regionech mohlo při bouřkách s přívalovým deštěm napršet v úhrnu až kolem 40 milimetrů srážek a vítr by v nárazech mohl dosahovat rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy