reklama
 
 

V sobotu se ochladí a bude pršet. Tropy přijdou až po víkendu, lidé by se měli chránit před sluncem

15. 6. 2017
V sobotu se v Česku výrazně ochladí, rtuť teploměru klesne k 17 stupňům a dočkáme se i přeháněk, ojediněle bouřek. V neděli se ale mírně vyjasní a srážky budou ustávat. Po víkendu se začne oteplovat a v úterý naměříme až tropických 32 stupňů. Meteorologové také varují před sníženou vrstvou ozónu, lidé by se před sluncem měli chránit hlavně ve čtvrtek a v neděli.

Praha - Přes české území přejde studená fronta, která v sobotu přinese ochlazení až na 17 stupňů Celsia a přeháňky. Začátek příštího pracovního týdne ale bude tropický, předpovídá Český hydrometeorologický ústav. Meteorologové varují i před úbytkem ozónu, kterého může v následujících dnech být až o pětinu méně. Lidé by se měli před sluncem chránit hlavně ve čtvrtek a v neděli.

V pátek bude oblačná až zatažená obloha a na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Teploty se budou pohybovat mezi 20 až 24 stupni, na jihovýchodě vyšplhají až na 27 stupňů.

V sobotu vydrží oblačná až zatažená obloha a rtuť teploměru spadne na 17 až 21 stupňů. Místy se budou objevovat přeháňky, na severu a východě i trvalejší srážky. Odpoledne začne v Čechách déšť ustávat a postupně bude ubývat i oblačnosti.

Neděle přinese polojasnou až oblačnou oblohu a přeháňky se objeví jen ojediněle. Na východě a severovýchodě bude zpočátku až zataženo s doznívajícím deštěm. Teploty přes den vystoupají na 20 až 24 stupňů.

V pondělí bude jasno až polojasno a teploty přes den vystoupají na 26 až tropických 30 stupňů. Při zvětšené oblačnosti se mohou ojediněle objevit srážky.

V úterý vydrží jasná až polojasná obloha, od severozápadu bude ale oblačnosti přibývat a na severozápadě se očekávají místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 28 až 32 stupňů.

Po zbytek příštího pracovního týdne bude většinou oblačno až polojasno a teploty okolo 21 až 26 stupňů. Srážky se objeví jen ojediněle.

Pro Ústecký a Jihomoravský kraj vydali meteorologové kvůli relativnímu suchu a vyšším odpoledním teplotám výstrahu před nebezpečím požárů. Ta bude platit nejméně do pondělí.

autor: Domácí | 15. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama