reklama
 
 

Víkend do Česka přinese přeháňky i silné bouřky. Po pondělních tropech spadnou teploty o 15 stupňů

8. 6. 2017
O víkendu budou v Česku letní teploty, přijdou ale i přeháňky a ojediněle i bouřky. V pondělí přijde tropické počasí, v dalších dnech se však ochladí a teploty spadnou i na 17 stupňů Celsia.

Praha - Víkend přinese letní teploty, převážně ale zataženou oblohu. Po neděli se dočkáme až tropických teploty, v průběhu příštího týdne se ale ochladí a teploty klesnou až na 17 stupňů Celsia. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu předpovídají i přeháňky nebo bouřky.

Ve čtvrtek vydrží jasná až polojasná obloha, na severu a východě území až oblačno. Teploty vyšplhají na 20 až 24 stupňů Celsia.

Pátek opět přinese jasnou až polojasnou oblohu. Odpoledne a večer bude od západu přibývat oblačnosti a v Čechách postupně na většině území i přeháněk, místy budou i silné bouřky. Rtuť teploměru přes den vyšplhá až na tropických 30 stupňů Celsia.

V sobotu bude zpočátku oblačno až zataženo a místy se objeví přeháňky nebo bouřky. od západu bude ale postupně polojasná obloha a přeháňky budou jen ojediněle. Teploty přes den vystoupají na 20 až 24 stupňů Celsia.

Neděle přinese polojasnou až skoro jasnou oblohu, zejména na severu a severovýchodě území se zatáhne s ojedinělými přeháňkami. Teploty se budou pohybovat mezi 23 až 27 stupni Celsia.

V pondělí se dočkáme polojasné až jasné oblohy, v Čechách později od západu přibývání oblačnosti a postupně místy přeháňky a bouřky i silné. Rtuť teploměru dosáhne na 27 až 32 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou zpočátku zataženou až oblačnou oblohu, postupně bude oblačno až polojasno. Teploty se zpočátku budou pohybovat mezi 22 až 26 stupni, postupně klesnou na 17 až 22 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 8. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama