reklama
 
 

Česko zasáhnou silné bouřky, přívalové deště a vichřice. Padat budou dvoucentimetrové kroupy

AKTUALIZOVÁNO 6. 6. 2017
Meteorologové zvýšili stupeň výstrahy před bouřkami pro východ území. Silné bouřky do Česka přišly v úterý po poledni. Bouřky bude doprovázet nárazový vítr o rychlosti až 90 km/h, přívalový déšť a krupobití. Výstraha platí až do úterních 23 hodin.

Praha - Moravu, Slezsko a východní polovinu Čech zasáhnou v úterý odpoledne velmi silné bouřky, které bude doprovázet nárazový vítr, krupobití a přívalové srážky. V místech přívalových dešťů se mohou rozvodnit potoky a menší řeky, voda může zatopit níže položená místa a sklepy nebo podemlít komunikace. V západní polovině republiky očekávají meteorologové bouřky také, ale s mírnějším průběhem. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ).

Řádí u vás bouřka? Pošlete nám video nebo fotografii:

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

"Ve východní polovině Čech, na Moravě a ve Slezsku se mohou vyskytnout velmi silné bouřky s nárazy větru až 90 kilometrů za hodinu, kroupami nad dva centimetry a přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 milimetrů. Během večera a noci na středu bude bouřková činnost od západu ustávat," uvedli meteorologové. Výstraha na velmi silné bouřky platí od úterních 14:00 do 23:00.

Ve zbytku země budou bouřky slabší, ojediněle ale i tam mohou padat kroupy a napršet má okolo 30 milimetrů vody. Upozornění meteorologů pro západní část Česka je platné od úterního poledne do 20:00.

Lidé by měli kvůli silnému větru zajistit okna a dveře, odstranit nebo upevnit zahradní nábytek, zabezpečit skleníky či stavební jeřáby. Při pobytu venku by si měli dát pozor na ulomené větve či létající předměty.

autor: ČTK | 6. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama