reklama
 
 

O víkendu se udrží teploty těsně nad nulou, místy bude sněžit. Po volebním víkendu se ochladí

11. 1. 2018 10:15
V příštím týdnu počasí u nás ovlivní fronta od západu, která na naše území přinese vlhký oceánský vzduch.

Praha - Chladné počasí o víkendu do Česka přijde od severovýchodu, dočkáme se teplot kolem nuly a občasného sněžení, a to zejména ve vyšších polohách. V příštím týdnu u nás ovlivní počasí fronta od západu, která na naše území přinese vlhký oceánský vzduch, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek vydrží oblačná obloha, místy se objeví mrholení nebo občasný déšť. V polohách nad 700 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. Teploty se přes den udrží mezi 3 až 7 stupni Celsia.

V pátek bude převážně zataženo a občas se objeví déšť a mrholení. V polohách nad 800 metrů, na severovýchodě Moravy nad 500 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. Ojediněle se objeví i mlhy. Rtuť teploměru se vyšplhá na 1 až 5 stupňů Celsia.

Sobota přinese i zataženou až oblačnou oblohu. Zpočátku místy, postupně jen ojediněle bude slabý pršet nebo mrholit. V polohách nad 500 metrů se objeví sněžení, na severovýchodě Moravy a ve Slezsku bude sněžit i v nižších polohách. Teploty přes den se udrží mezi bodem mrazu a 4 stupni Celsia.

Ani neděle nepřinese výraznou změnu počasí. Obloha bude oblačná až zatažená, místy až polojasná. Ojediněle se objeví slabé sněžení nebo mrholení, které mohou být zejména na Vysočině mrznoucí. Teploty přes den se budou pohybovat mezi 0 až 4 stupni Celsia.

V pondělí bude oblačná až polojasná obloha, místy bude zataženo s nízkou oblačností. Objevit se mohou i mlhy, slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Od západu bude přibývat oblačnosti. Přes den se teploty budou pohybovat od 0 do 4 stupňů Celsia, v noci spadnou až k minus 7 stupňům.

Ani další dny příštího pracovního týdne výraznou změnu počasí nepřinesou. Obloha bude oblačná až zatažená a místy se objeví občasné sněžení. V polohách pod 400 metrů budou zpočátku srážky smíšené nebo i dešťové. Na Moravě a ve Slezsku budou zpočátku srážky i mrznoucí. Rtuť teploměru se bude pohybovat od minus 1 do 4 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 11. 1. 2018 10:15

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama