reklama
 
 

Noční náledí vážnější komplikace v dopravě nepřineslo. Většina silnic je s opatrností sjízdná

1. 12. 2017 7:02
V noci na pátek na většině území mrzlo a na silnicích se objevilo náledí. Většina silnic je ale s opatrností sjízdná a dopravu nekomplikují zatím ani žádné vážnější nehody.

Praha - V noci na pátek platila na většině českého území výstraha meteorologů před náledím. Většina silnic je s opatrností sjízdná a ani policie zatím nehlásí žádné vážnější nehody. Na Vysočině musela být kvůli ledovce jedna silnice uzavřena. Podle Českého meteorologického ústavu se přes den budou teploty pohybovat okolo nuly a k večeru by se opět mohlo objevit náledí nebo zmrazky.

Silnice v Ústeckém kraji jsou ráno s opatrností sjízdné. Na komunikacích nižších tříd v Krušných horách by měli řidiči počítat se zbytky rozbředlého sněhu.

Na Vysočině se objevila ledovka, zcela uzavřena je kvůli ní silnice II/353 mezi Daňkovicemi a Borovnicí na Žďársku. Ostatní cesty v kraji jsou podle silničářů se zvýšenou opatrností sjízdné.

Na některých místech ve výše položených oblastech Pardubického kraje leží na silnicích sníh. Vozovky mohou také místy namrzat. Všechny komunikace jsou ale s opatrností sjízdné.

Většina silnic v Jihočeském kraji zůstává sjízdná jen se zvýšenou opatrností. Týká se to hlavně vozovek II. a III. tříd. Vozovky jsou na některých místech mokré po chemickém ošetření, jinde zase holé a vymrzlé.

Silnice na Vsetínsku a Zlínsku pokrývá místy vrstva rozbředlého sněhu. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Vozovky v ostatních částech kraje jsou většinou po chemickém ošetření holé a mokré.

Na silnicích Olomouckého kraje leží především ve vyšších polohách zbytky rozbředlého sněhu. Cesty, které jsou udržovány inertně, již na mnoha místech pokrývá sněhová vrstva krytá posypem. U Vápenné na Jesenicku komplikovala provoz od čtvrtečního večera ledovka, silnice musela být nakonec uzavřena. Podle správců silnic je od 02.00 opět průjezdná.

Silnice v Moravskoslezském kraji jsou většinou s opatrností sjízdné. Místy mohou řidiči narazit na ujetou vrstvu sněhu. Popřípadě jeho kašovité zbytky.

autoři: ČTK, Domácí | 1. 12. 2017 7:02

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama