reklama
 
 

Česko o víkendu zasype sníh, teploty v noci klesnou až na minus 10 °C. Příští týden bude nad nulou

Aktualizováno 30. 11. 2017 16:02
O víkendu se v Česku na většině území dočkáme sněžení. Teploty v noci budou zejména při zmenšené oblačnosti klesat hluboko pod bod mrazu.

Praha - V nadcházejících dnech se na většině území Česka dočkáme sněžení a teplot jen okolo bodu mrazu. V pátek na naše území pronikne studený vzduch od severu a v noci klesnou teploty až k minus 10 stupňům Celsia. V průběhu příštího týdne se mírně oteplí a teploty přes den neklesnou pod bod mrazu, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Pro Jihomoravský, Jihočeský, Karlovarský, Královéhradecký , Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický, Plzeňský, Zlínský kraj a Vysočinu od čtvrtečních 13 hodin až do pátečních 9 hodin platí výstraha před sněžením a ledovkou. 

V pátek bude převážně oblačno až zataženo a objeví se slabé sněžení, a to zejména na horách. Teploty přes den se budou pohybovat od minus 1 do 3 stupňů Celsia. V noci rtuť teploměru při zmenšené oblačnosti klesne až k minus 8 stupňům Celsia.

V sobotu se opět dočkáme převážně oblačné oblohy a ojediněle i slabého sněžení. Teploty se přes den budou pohybovat od minus 2 do 2 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou až k minus 7 stupňům Celsia.

Neděle přinese převážně oblačnou oblohu a slabě sněžení, které bude zpočátku zejména na východě a večer na západě vydatnější. Přes den se teploty budou pohybovat kolem nuly, v noci klesnou až k minus 9 stupňům Celsia.

Ani v pondělí se výraznější změny počasí nedočkáme. Obloha bude převážně zatažená a objeví se i občasné sněžení, které bude postupně v polohách pod 400 metrů přecházet v déšť. Teploty se budou pohybovat od 0 do plus 4 stupňů Celsia. V noci při zmenšené oblasti klesnou až na minus 10 stupňů.

Další dny příštího pracovního týdne vydrží oblačná až zatažená obloha. Od středních poloh se objeví déšť se sněhem nebo sněžení. Rtuť teploměru se bude pohybovat od 1 do 6 stupňů Celsia. V noci teploty neklesnou pod minus dva stupně Celsia.

autor: Domácí | 30. 11. 2017 11:44

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama