reklama
 
 

Příští týden se ochladí, teploty klesnou k nule. Sníh napadne na horách i v nížinách

25. 11. 2017 15:35
Příští týden se podle meteorologů ochladí a chladnější počasí potrvá až do Vánoc. V noci bude mrznout a během dne se teploty budou pohybovat kolem nuly nebo slabě nad nulou. Sněžit bude nejen na horách, ale i v nižších polohách. Množství srážek by ale nemělo vybočit z dlouhodobého průměru.

Praha - V příštím týdnu se citelně ochladí a zřejmě až do Vánoc vydrží chladnější počasí. V noci má mrznout, přes den se budou teploty pohybovat kolem nuly. Sněžit by mělo hlavně na horách, sníh se ale objeví i v nižších polohách. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu a týdenní předpovědi, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Webové kamery v okolí nejvyšší české hory zachytily sněhovou vánici, která přinesla do Krkonoš letošní první značný příděl sněhu. | Video: Kamery.humlnet.cz |  01:04

Do konce listopadu a zřejmě i na začátku prosince bude počasí v Česku ovlivňovat brázda nízkého tlaku. "Proto v obou následujících týdnech bude převládat o něco chladnější počasí, než je pro toto roční období obvyklé. V dalších dvou týdnech se příliš oteplovat nebude. Noční teploty se budou během celého období udržovat převážně pod nulou a denní teploty kolem nuly nebo slabě nad nulou," uvedli meteorologové.

Období od 27. listopadu do 24. prosince by mělo být jako celek teplotně slabě podprůměrné. Srážky budou většinou sněhové, v nižších polohách se objeví i smíšené nebo dešťové. Množství srážek by nemělo vybočit z dlouhodobého průměru.

Dlouhodobá průměrná teplota v zemi v období od 27. listopadu do 24. prosince je 0,2 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1969, kdy se průměr dostal na minus 5,3 stupně Celsia. Naopak v roce 2006 průměrná teplota vyšplhala na 4,5 stupně.

Jaké bude počasí o víkendu? Čeká nás sníh i v nížinách? | Video: Dagmar Honsová, Meteopress |  01:30

autor: ČTK | 25. 11. 2017 15:35

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama