Na řadě míst v Česku komplikuje dopravu sněžení. V noci na horách napadne až 20 centimetrů

ČTK Domácí ČTK, Domácí
4. 2. 2016 8:49
Meteorologové předpověděli, že se ve čtvrtek na večer do Česka vrátí zima a už ráno na řadě míst dopravu komplikuje slabé sněžení a teploty kolem bodu mrazu. Řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností hlavně v horských úsecích. Na Vysočině se objevuje i silný nárazový vítr. Žádnou vážnější nehodu policisté zatím nehlásí. O víkendu by podle odborníků měla přijít obleva.
Teploty kolem nuly a slabé sněžení, komplikují dopravu na řadě míst v Česku. (Ilustrační foto)
Teploty kolem nuly a slabé sněžení, komplikují dopravu na řadě míst v Česku. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Teploty kolem nuly a slabé sněžení komplikují dopravu na řadě míst v Česku. Zima by se nakrátko měla vrátit ve čtvrtek večer, kdy meteorologové předpovídají, že by v noci na horách mohlo napadnout až 20 centimetrů sněhu.

V Královéhradeckém kraji v noci na čtvrtek slabě sněžilo a teploty na řadě míst klesly pod bod mrazu. Na horských silnicích může zůstávat vrstva sněhu. Hlavní silnice byly ráno po chemickém ošetření většinou mokré. Na horách by vítr mohl tvořit sněhové jazyky.

Na Vysočině sněhové přeháňky komplikují dopravu hlavně na Žďársku. Hlavní silnice jsou tam mokré po chemickém ošetření, na vedlejších leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Na Pelhřimovsku padá sníh s deštěm. Silnice jsou podle silničářů sjízdné se zvýšenou opatrností. V kraji může být také silný nárazový vítr.

V Libereckém kraji se ve čtvrtek ráno objevují sněhové přeháňky, řidiči by proto měli být opatrní. Sněžení snižuje viditelnost, i na hlavních tazích mohou ležet zbytky sněhu, které kloužou. Platí to zejména pro silnice 10 a 14 z Jablonce nad Nisou na Tanvald a Harrachov. Žádné vážné problémy však silničáři nehlásí.

Silnice v Ústeckém kraji jsou s opatrností sjízdné. V horských oblastech leží místy zbytky rozbředlého sněhu. Dálnice D8 a silnice prvních tříd jsou většinou holé a sjízdné bez omezení. Místy se mohou objevit sněhové přeháňky. Především na Mostecku a Chomutovsku leží na silnicích zbytky rozbředlého sněhu kryté posypem, silničáři proto nabádají k opatrnosti. Meteorologové upozorňují, že na horách se mohou místy tvořit sněhové jazyky.

 

Právě se děje

Další zprávy