Česko zasáhne vlna veder, ve čtvrtek bude až 36 stupňů. Na konci týdne přijdou silné bouřky

Domácí Domácí
17. 7. 2017 8:16
Po chladnějších dnech se do Česka opět vrátí tropické letní počasí. Rtuť teploměru bude dosahovat až k 36 stupňům Celsia. Spolu s horkým počasím do Česka přijdou ale i přeháňky a bouřky, a to i silné. Teplé letní počasí by se podle týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mělo udržet i o víkendu.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Do Česka přijde v nadcházejícím týdnu vlna veder. Ve čtvrtek rtuť teploměru vystoupá až na 36 stupňů Celsia. Dočkáme se ale i přeháněk a bouřek. Teplé letní počasí se udrží i o víkendu.

V pondělí vydrží oblačná až zatažená obloha a místy se objeví občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. K večeru bude srážek i oblačnosti ubývat. Teploty se udrží mezi 22 až 26 stupni Celsia.

Úterý přinese polojasnou až skoro jasnou oblohu. Ráno se ojediněle objeví mlhy nebo nízká oblačnost. Při zvětšené oblačnosti během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky. Teploty se stejně jako v pondělí udrží mezi 22 až 26 stupni Celsia.

Ve středu se dočkáme jasné až polojasné oblohy. Při přechodně zvětšené oblačnosti se zejména na horách objeví ojediněle přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru přes den vyšplhá na 28 až 32 stupňů Celsia.

Největší tropy zasáhnou Česko ve čtvrtek. Teploty vystoupají na 30 až 34 a na jihovýchodě až na 36 stupňů Celsia. Přes den bude jasná až polojasná obloha. Během dne bude v Čechách směrem od západu oblačnosti přibývat. Později se místy objeví přeháňky a silné bouřky.

Pátek přinese většinou oblačnou oblohu a místy se budou tvořit přeháňky nebo bouřky. Na východě území jen ojediněle. Rtuť teploměru vystoupá přes den na 24 až 29, na východě území až na 32 stupňů Celsia.

Víkend přinese většinou oblačnou oblohu, místy přeháňky a bouřky. Teploty dosáhnou na 24 až 29, na východě až 32 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy