Víkend proprší, bouřky přinesou ochlazení na 20 stupňů. Letní počasí se vrátí příští týden

Domácí Domácí
13. 7. 2017 10:43
O víkendu si podle meteorologů slunečné letní počasí neužijeme. Přijde déšť, ojediněle bouřky a rtuť teploměru nepřekročí 25 stupňů Celsia. Oteplovat by se mělo začít až v průběhu příštího týdne. To by mohly teploty vyšplhat až k tropické třicítce.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - O víkendu si letního počasí příliš neužijeme. Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu se teploty budou pohybovat lehce nad 20 stupni Celsia a přijde i déšť, doprovázený bouřkami. Oteplovat se postupně začne až v příštím pracovním týdnu.

Ve čtvrtek vydrží polojasná až oblačná obloha, místy se objeví déšť nebo přeháňky a postupně budou srážky ustávat. Později odpoledne a večer se bude od západu vyjasňovat. Teploty přes den vyšplhají na 18 až 22 stupňů Celsia.

Pátek přinese skoro jasnou až polojasnou oblohu, ráno se ojediněle objeví mlhy. Během dne bude postupně od západu přibývat oblačnosti a odpoledne a večer se na většině území objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Rtuť teploměru vystoupá na 20 až 24 stupňů Celsia.

V sobotu přijde proměnlivá velká oblačnost a na většině Česka budou přeháňky, ojediněle doprovázené bouřkami. K večeru bude oblačnosti i srážek ubývat. Nejvýše teploty vyšplhají na 17 až 21 stupňů Celsia.

V neděli se dočkáme skoro jasné až polojasné oblohy. Během dne bude od západu přechodně zataženo a ojediněle se objeví slabý déšť. Denní teploty se budou pohybovat od 21 do 25 stupňů Celsia.

Pondělí přinese oblačnou až zataženou oblohu, místy občasný déšť, přeháňky či bouřky. Rtuť teploměru dosáhne na 24 až 28 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou zpočátku oblačnou až zataženou oblohu a na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle se mohou objevit i bouřky. Postupně ale bude oblačnosti i srážek ubývat a teploty se budou pohybovat od 24 do 29 stupňů Celsia.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy