Víkend proprší, bouřky přinesou ochlazení na 20 stupňů. Letní počasí se vrátí příští týden

Domácí Domácí
13. 7. 2017 10:43
O víkendu si podle meteorologů slunečné letní počasí neužijeme. Přijde déšť, ojediněle bouřky a rtuť teploměru nepřekročí 25 stupňů Celsia. Oteplovat by se mělo začít až v průběhu příštího týdne. To by mohly teploty vyšplhat až k tropické třicítce.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - O víkendu si letního počasí příliš neužijeme. Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu se teploty budou pohybovat lehce nad 20 stupni Celsia a přijde i déšť, doprovázený bouřkami. Oteplovat se postupně začne až v příštím pracovním týdnu.

Ve čtvrtek vydrží polojasná až oblačná obloha, místy se objeví déšť nebo přeháňky a postupně budou srážky ustávat. Později odpoledne a večer se bude od západu vyjasňovat. Teploty přes den vyšplhají na 18 až 22 stupňů Celsia.

Pátek přinese skoro jasnou až polojasnou oblohu, ráno se ojediněle objeví mlhy. Během dne bude postupně od západu přibývat oblačnosti a odpoledne a večer se na většině území objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Rtuť teploměru vystoupá na 20 až 24 stupňů Celsia.

V sobotu přijde proměnlivá velká oblačnost a na většině Česka budou přeháňky, ojediněle doprovázené bouřkami. K večeru bude oblačnosti i srážek ubývat. Nejvýše teploty vyšplhají na 17 až 21 stupňů Celsia.

V neděli se dočkáme skoro jasné až polojasné oblohy. Během dne bude od západu přechodně zataženo a ojediněle se objeví slabý déšť. Denní teploty se budou pohybovat od 21 do 25 stupňů Celsia.

Pondělí přinese oblačnou až zataženou oblohu, místy občasný déšť, přeháňky či bouřky. Rtuť teploměru dosáhne na 24 až 28 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou zpočátku oblačnou až zataženou oblohu a na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle se mohou objevit i bouřky. Postupně ale bude oblačnosti i srážek ubývat a teploty se budou pohybovat od 24 do 29 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy