reklama
 
 

Středočeský kraj zasáhly silné bouřky. Voda zatopila sklepy, vlaky z Prahy do Berouna stojí

AKTUALIZOVÁNO 9. 7. 2017
V neděli odpoledne zasáhly Středočeský kraj silné bouřky. Na Praze-západ a na Berounsku likvidují hasiči spadlé stromy, které zastavily provoz vlaků na trase Praha-Beroun. Podle webu Českých drah byla místo vlaků zavedena náhradní autobusová doprava.

Praha - Část Středočeského kraje zasáhla v neděli odpoledne silná bouřka. Na Praze-západ a na Berounsku likvidují hasiči spadlé stromy, které zastavily i provoz vlaků na trase Praha-Beroun.

Kromě odstraňování spadlých stromů čerpají hasiči i vodu ze zatopených sklepů. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka řeší hasiči jen v Černošicích šest událostí.

Provoz na trati byl obnoven v 18:40, přesto i ve 20:00 hodin ale trvají omezení pro regionální spoje. Obnovit provoz zcela bez omezení se má podařit ještě dnes večer. Některé vlaky dálkové i regionální dopravy byly zcela odřeknuty, jiné jezdily odklonem přes Rudnou u Prahy a nabíraly zpoždění několik desítek minut.

"Strom je zaklíněný v elektrickém vedení, hasiči proto musí počkat na vypnutí elektřiny," řekl Holomčík. Strom na trať podle něj spadl v Černošicích.

Meteorologové v neděli vydali výstrahu před bouřkami, které Česko zasáhnou dnes odpoledne a v pondělí. Mohou být místy doprovázeny přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru.

Bouřky zasáhly Černošice také na konci června. Kvůli vydatným dešťům se tehdy na koleje na trati Praha-Beroun sesunul svah, provoz na trati byl omezen až do večera dalšího dne.

Vlaková doprava v Černošicích stojí v obou směrech kvůli pádu stromu do kolejí.

Zveřejnil(a) Město Černošice dne 09. Červenec 2017

V Černošicích hasiči také řešili velké množství popadaných stromů a zatopených sklepů, kvůli velkému počtu událostí byl na místě zřízen speciální štáb, který zásah hasičů řídil. Kvůli dešťům musela být v červnu také evakuována zdejší základní škola, protože se voda dostala do odhalených základů a existovalo podezření na narušení statiky.

autor: ČTK | 9. 7. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama