Minnesota

Střelba na klinice v Minnesotě má první oběť na životě, útočníkem byl nespokojený pacient

Úterní střelba na klinice v americkém státě Minnesota má první oběť na životě. Zraněním podlehl jeden z pěti postřelených, informovala v noci na středu agentura AP. Útočníkem byl podle úřadů 67letý bývalý pacient nespokojený ze zdravotní péčí, které se mu dostávalo.

Muž spustil střelbu v úterý kolem 11:00 místního času (17:00 SEČ) na klinice Allina v Buffalu, asi 55 kilometrů severozápadně od Minneapolisu. Zranil pět lidí, z toho jednoho smrtelně. Pyrotechnici zkoumali také podezřelé výbušné zařízení, které zůstalo na místě činu, a další, které se našlo v motelu, v němž útočník pobýval.

Úřady střelce identifikovaly jako Gregoryho Paula Ulricha a označily jako nespokojeného bývalého pacienta, kterého dobře znaly. Muž byl zatčen a dán do vazby.

Zdroj: ČTK

Při střelbě na klinice v Minnesotě bylo zraněno nejméně pět lidí

Nejméně pět lidí bylo v úterý postřeleno na klinice v americkém státě Minnesota. S odvoláním na místní média o tom napsala agentura Reuters. Agentura AP s odkazem na policii uvedla, že jeden člověk byl vzat do vazby.

Střelba začala kolem 11:00 místního času (17:00 SEČ) na klinice Allina v Buffalu, asi 64 kilometrů severozápadně od Minneapolisu. Podle listu Minneapolis Star-Tribune uvnitř kliniky asi o půl hodiny později nastala exploze.

Agentura AP s odkazem na místní policii uvedla, že jeden člověk byl vzat do vazby, ale není jasné, zda jde o střelce.

Zdroj: ČTK

Případ Afroameričana, který zemřel krátce po zatčení, vyšetří ministerstvo spravedlnosti a FBI

Případ smrti zatýkaného neozbrojeného černošského muže ve státě Minnesota vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti a Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Ve středu to sdělil americký prezident Donald Trump. Podle něj se tak děje na jeho žádost. "Požádal jsem, aby toto vyšetřování bylo urychleno a velmi oceňuji veškerou práci, kterou odvádějí místní pořádkové složky," dodal Trump na svém Twitteru.

Úmrtí George Floyda vyvolalo nepokoje ve městě Minneapolis. Policie tam ve středu rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel v pondělí ve vazbě poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel. Floyda se snažila zatknout policie na základě udání, že chtěl v samoobsluze zaplatit padělaným šekem. Podle policejní zprávy se strážníkům vzpouzel a byl pod vlivem alkoholu či drog. Čtyři zasahující policisté už kvůli incidentu přišli o práci.

Zdroj: ČTK
Pokračovat