Britský král na veřejnosti poprvé od oznámení diagnózy. S chotí vyrazil na mši

Karel III. zavítal do kostela svaté Máří Magdaleny v Sandringhamu.
Britský král Karel III. dnes navštívil kostel svaté Máří Magdaleny ve východoanglickém Sandringhamu.
S chotí dorazili vozem ze svého nedalekého venkovského sídla.
V desetitisícovém Sandringhamu se zotavuje po začátku léčby rakoviny.
Dorazilo jich okolo stovky, na oplocený soukromý pozemek se však nedostali. Ten bude zavřený až do Velikonoc.
Foto: Reuters
ČTK Aktuálně.cz ČTK, Aktuálně.cz
11. 2. 2024 14:05
Britský král Karel III. dnes navštívil kostel svaté Máří Magdaleny ve východoanglickém Sandringhamu, kde se zotavuje po začátku léčby s rakovinou. Na veřejnosti se objevil poprvé od pondělního oznámení diagnózy, uvedla agentura Reuters.

Buckinghamský palác v pondělí oznámil, že lékaři panovníkovi diagnostikovali rakovinu, s jejíž léčbou právě začal, a že odkládá veřejné akce. O jaký typ rakoviny jde, oznámeno nebylo, ale podle britských médií nejde o rakovinu prostaty, kvůli jejímuž zbytnění na konci ledna podstoupil zákrok.

Pětasedmdesátiletý Karel III. v hnědém svrchníku a se složeným deštníkem v ruce zamával přihlížejícím, když přijel s chotí královnou Camillou ke kostelu nedaleko svého venkovského sídla.

Král, který je na trůně necelých 18 měsíců, v sobotu prostřednictvím oznámení královského paláce vyjádřil vděčnost lidem, kteří mu přejí uzdravení.

Karel III. zatím pokračuje v některých soukromých i administrativních povinnostech a hodlá nadále pořádat každotýdenní audience pro premiéra.

 

Právě se děje

Další zprávy