Růže pro novou šéfku. TOP 09 poprvé povede žena, Pekarová Adamová porazila Czernina

Jiří Pospíšil, dosavadní předseda strany, předává symbolické žezlo svojí nástupkyni. Ta se stala první předsedkyní parlamentní strany.
Vlivnou postavou ve straně i nadále zůstává bývalý předseda a současný šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. V souboji o předsednický post upřednostňoval Tomáše Czernina. "Když zvítězí Markéta, budu jí také držet ze všech sil palce, aby se jí povedlo vedení strany," řekl Aktuálně.cz v sobotu.
Jiří Pospíšil se rozhodl, že už znovu kandidovat nebude. Chce se věnovat hlavně práci na pražském magistrátu, kde je předsedou zastupitelského klubu, a svému mandátu europoslance.
"My jsme sice skvělá parta, viděl jsem bezvadné lidi, ale jako spoustu mých přátel, a včetně mě samotného, někdy nedostatečně pracujeme. Nejsme dosti pilní, nepracujeme s plným nasazením," vytkl spolustraníkům.
Markéta Pekarová Adamová ve svém kandidátském projevu uvedla, že ji udělalo radost, jak se v poslední době probudila občanská společnost. Zároveň ale dodala, že Česká republika zlenivěla a přestala si klást vyšší mety a cíle, které jsou přitom základem odpovědné politiky.
Foto: ČTK
Radek Bartoníček Domácí ČTK Radek Bartoníček, Domácí, ČTK
Aktualizováno 24. 11. 2019 12:14
TOP 09 si na víkendovém sněmu zvolí nového předsedu. Stávající šéf strany Jiří Pospíšil už před časem oznámil, že svůj post obhajovat nebude. O jeho místo se ucházejí dva kandidáti - stávající první místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová a další místopředseda a senátor Tomáš Czernin.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Olympionička Fišerová zahájila sezonu slalomářského SP bronzem

Kanoistka Tereza Fišerová obsadila třetí místo v úvodním závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy