Foto: Tak se lidé promořují uprostřed pandemie. Demonstrují a nakupují na Vánoce

Foto: Tak se lidé promořují uprostřed pandemie. Demonstrují a nakupují na Vánoce
Demonstrace nazvaná "Stop The Steal", tedy "Zastavte krádež". Až několik tisíc Trumpových pžíznivců se sešlo v sobotu 12. prosince ve Washingtonu u budovy Nejvyššího soudu, aby protestovali proti výsledkům amerických prezidentských voleb.
Bilance choroby covid-19 je přitom hrozivá: 16 milionů případů a úmrtí se blíží hranici 300 tisíc. Virus se intenzivně šíří i mezi Trumpovými nejbližšími spolupracovníky a před volbami se nakazil i sám prezident.
Hlavní postavou demonstrace byl generál ve výslužbě Mike Flynn, Trumpův bývalý poradce pro národní bezpečnost, kterého prezident nedávno omilostnil. Flynn lhal FBI o svých kontaktech s ruským velvyslancem.
O rozšiřování kapének se starali i tito lidé troubící na rohy. Někteří demonstranti totiž chtěli jít ve stopách biblického zázraku bitvy u Jericha, ve kterém se zdi města rozpadly poté, co kolem něj pochodovali vojáci a kněží troubící na polnice.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
12. 12. 2020 19:05
Z pohledu na aktuální fotografie agentury Reuters to příliš nevypadá, že se svět nachází uprostřed koronavirové pandemie. Lidé se totiž scházejí ve velkém, ať již na demonstracích nebo na předvánočních nákupech. Velká demonstrace proběhla v sobotu například ve Washingtonu, USA přitom atakuje hranici 300 tisíc mrtvých na covid-19.
 

Právě se děje

Další zprávy