reklama
 
 

Spořicí účty: Další nová banka jde s úrokem dolů

25. 1. 2013 11:35
Equa bank snižuje sazbu na úroveň konkurenční Air Bank

Praha - Další z nových bank, jejíž spořicí účet patřil v porovnání s konkurencí k nejlepším na trhu, snižuje úrokovou sazbu. Equa bank ji na začátku února sníží na 2,1 % z dosavadních 2,3 %, změna se dotkne  istávajících klientů.

Equa bank nedávno přestala nabízet i spořicí účet ve variantě Extra, navíc stávajícím majitelům tohoto konta snížila úrokovou prémii. Nově tak lze dosáhnout maximálně na sazbu 2,4 %, když základ zůstal na 1,8 %, ale prémie klesla z 0,8 na 0,6 %. Prémii získává majitel varianty Extra za každý měsíc, kdy si z účtu nevybere peníze.

"Ke změně přistupujeme v souvislosti s postupným snižováním sazeb na bankovním trhu v průběhu roku 2012 a na začátku roku 2013," zdůvodnila banka snížení sazeb. Připomeňme, že základní (repo) sazba České národní banky ve druhém pololetí loňského roku postupně klesla z 0,75 na 0,05 %.

V průběhu ledna snížila úrokovou sazbu u spořicího účtu takéAir Bank - z 2,4 % shodně na 2,1 %. Nejvyšší sazbu tak stále nabízejí záložny. Z bank se nové vklady snaží přitáhnout ING Bank, která nabízí v akci úrok 2,5 % na půl roku, ovšem standardní sazbu má o celý procentní bod níže.

Čtěte podrobnosti:

autor: Jiří Hovorka | 25. 1. 2013 11:35

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama