Nejvýhodnější spořicí účet a mobil navrch. Nabídka pro klienty končící banky má háček

Olga Skalková Jiří Hovorka Olga Skalková, Jiří Hovorka
9. 4. 2017 10:15
Raiffeisenbank nabízí klientům Zuno Bank nejvyšší úrok na spořicím účtu na trhu. Chce jich získat desítky tisíc. Poslala jim dopis, ve kterém je láká na pobočku, ale neříká v něm celou pravdu.
Pojďte k nám, já vám dám nejlepší spořicí účet a mobil, láká Raiffeisenbank. Ale mobil jen za úvěr, dodá až na pobočce.
Pojďte k nám, já vám dám nejlepší spořicí účet a mobil, láká Raiffeisenbank. Ale mobil jen za úvěr, dodá až na pobočce. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Raiffeisenbank, která je sesterskou bankou končící Zuno Bank, vytáhla nové trumfy pro získání jejích klientů. Ti od Zuna dostávali nabídky na přechod do Raiffeisenbank už od prosince, ale za stejných podmínek jako ostatní klienti. Teď je Raiffeisenbank v dopisech nebo e-mailech začala lákat na úrokovou sazbu 1,5 procenta na spořicím účtu. A také na mobilní telefon zdarma.

"Klienti Zuno Bank si samozřejmě mohou vybrat, kam své účty a úspory převedou. Touto nabídkou chceme motivovat ty, kteří ještě žádnou z předešlých nabídek nevyužili," říká Vladimír Kreidl, člen představenstva Raiffeisenbank. Jedině klienti, kteří mají úvěr od Zuna, přejdou pod Raiffeisenbank automaticky.

Jde o snahu přetáhnout klienty Zuna, kterým má Raiffeisenbank šanci prodat další služby. Podmínkou je založení eKonta Smart, které je jen za splnění určitých podmínek bez poplatků. Klientovi na něj musí přijít alespoň 15 tisíc korun měsíčně a každý měsíc je třeba provést alespoň tři transakce. Jinak za účet banka požaduje 99 korun měsíčně.

Zvýhodněná sazba platí na vklady do 150 tisíc korun. I tak jde ale o nejvýhodnější úrok na trhu. Předchozí jednička Banka Creditas nabízela úrok 1,1 procenta, v dubnu ho snížila na 0,3 procenta. "Klientům Zuna garantujeme zvýhodněnou sazbu na spořicím účtu do konce letošního roku," říká Kreidl.

Ani získání mobilu zdarma není bez podmínky. Raiffeisenbank vyžaduje otevření úvěrového produktu, přinejmenším kontokorentu s výší jednoho tisíce korun. "U něho lze jít do minusu bez sankcí. Pokud klient nesplní zároveň podmínky bonity nebo má negativní záznam v úvěrovém registru, podmínky nesplňuje," říká Petra Kopecká, mluvčí Raiffeisenbank.

O tom, že mobil je jen pro ty, co si zároveň sjednají půjčku, se přitom klienti Zuno Bank dozvědí až na pobočce Raiffeisenbank. V dopise, který je zve do banky, o žádných podmínkách řeč není. Z dopisu to tedy vypadá tak, že je mobil automaticky pro každého, kdo pod Raiffeisenbank přejde.

Zuno v Česku a na Slovensku ukončí své bankovní aktivity nejpozději do letošního června. Mateřské skupině Raiffeisen Bank International se nepodařilo svou internetovou banku na obou trzích dostatečně prosadit.

Podle posledních zveřejněných údajů mělo Zuno v Česku a na Slovensku ke konci loňského srpna celkem 266 tisíc klientů. "České Zuno mělo podstatně méně než polovinu z nich. Myslím, že v Raiffeisenbank skončí několik desítek tisíc klientů Zuna. Podobně jako u velké většiny takových bank v ní je velká část klientů, kteří její služby aktivně nevyužívali," dodal Kreidl.

Raiffeisenbank má se začleňováním klientů zkušenosti. Před lety koupila eBank a loni retailovou část Citibank. Počet svých klientů nezveřejňuje.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 15 minutami

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy