Nejvyšší úrok zafungoval. Creditas má dvojnásobek klientů, na spořicí účet už lákat nebude

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
31. 3. 2017 16:25
Creditas, která se bankou stala teprve od ledna, nabrala za první čtvrtletí působení na trhu dvacet tisíc nových klientů. Nyní tento prudký nárůst sama zreguluje, když výrazně sníží úrok na spořicím účtu. Na něm až dosud nabízela nejvíc z českých bank.
Creditas - logo, ilustrační foto
Creditas - logo, ilustrační foto | Foto: Creditas

Praha - Bance Creditas, která působila do konce minulého roku jako záložna, vzrostl za první tři měsíce fungování na trhu počet klientů z 20 000 na téměř dvojnásobek. První čtvrtletí uzavře s hospodařením v kladných číslech. Zároveň potvrdila, že od soboty výrazně sníží úročení spořicího účtu.

Nově založené účty tak budou úročeny základní sazbou 0,1 procenta ročně a čtvrtletním bonusem 0,2 procenta. Celkové úročení 0,3 procenta klient získá, když mu z účtu neodejde v předchozím čtvrtletí žádná platba.

"Vzhledem k enormnímu zájmu klientů se nám podařilo již teď splnit naše cíle, chceme se nyní soustředit na úvěrovou stranu bilance a pečlivě rozložit vložené peníze. Zároveň ale chceme být féroví ke stávajícím klientům," říká předseda představenstva banky Vladimír Hořejší. Současným klientům banka proto úroky nemění, tedy základní úročení činí 0,5 procenta a bonusový úrok 0,6 procenta.

"Creditas využila tak jako další banky v době rekordně nízkých úrokových sazeb vyšších úroků jako osvědčenou marketingovou strategii. Historicky takto úspěšně provedla akvizici klientů třeba Air Bank či Zuno," komentuje situaci analytik společnosti Chytrý Honza František Bostl. Dlouhodobě však podle něj banka musí "držet basu" s trhem, jelikož vyššími úroky se připravuje o svoji marži a tudíž zisk potřebný pro budoucí stabilitu banky.

Creditas je nejmladší českou bankou, na trhu ale působila 20 let jako spořitelní družstvo. V říjnu 2016 získala již jako největší záložna na českém trhu bankovní licenci a od ledna 2017 působí jako banka. Jejím majoritním vlastníkem je finančník a investor Pavel Hubáček. Banka má bilanční sumu převyšující 25 miliard korun a 15 poboček.

Konkurence dává víc

Nejvyšší sazby na konkurenčních spořicích účtech bez dalších podmínek se nyní pohybují kolem 0,5 procenta. Sberbank nabízí 0,53 procenta na vklady do 300 tisíc korun a ING Bank 0,5 procenta také do 300 tisíc. Při splnění určitých podmínek lze u Air Bank dosáhnout až na jedno procento.

Nejvýhodnější spořicí účty v konkurenčních bankách:

Banka Úroková sazba Výše vkladu Další podmínky
Air Bank 1 % do 250 000 Kč, vyšší vklady mají sazbu 0,2 % Pro získání úroku je třeba pět plateb kartou od Air Bank u obchodníků.
Sberbank 0,83 % do 300 000 Kč; od 300 000 do 1 000 000 Kč je sazba 0,23 % a nad milion Kč sazba 0,01 % Nejvyšší úrok získají jen ti, kteří v bance mají "výkonnější" běžný účet. Ten je za 99 Kč měsíčně nebo zdarma při měsíčním obratu ve výši alespoň 15 000 Kč.
Equa bank 0,80 % do 200 000 Kč; od 200 000 do 3 000 000 Kč je sazba 0,2 % a nad tři miliony Kč sazba 0,01 % Nejvyšší úrok získají jen ti, kteří na běžném účtu mají měsíční obrat alespoň 10 000 Kč nebo v měsíci zaplatí alespoň třikrát kartou od Equa bank u obchodníků.
Raiffeisenbank 0,75 % do 150 000 Kč; od 150 000 do 1 000 000 Kč je sazba 0,05 % a nad milion Kč sazba 0,01 % I tento spořicí účet je jen pro klienty, kteří využívají i další služby. Banka ho prodává ke svým účtům; zdarma je možné získat za aktivní využití (obrat 15 000 Kč a tři odchozí transakce) eKonto Smart, které jinak vyjde na 99 Kč měsíčně.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy