Nejvyšší úrok zafungoval. Creditas má dvojnásobek klientů, na spořicí účet už lákat nebude

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
31. 3. 2017 16:25
Creditas, která se bankou stala teprve od ledna, nabrala za první čtvrtletí působení na trhu dvacet tisíc nových klientů. Nyní tento prudký nárůst sama zreguluje, když výrazně sníží úrok na spořicím účtu. Na něm až dosud nabízela nejvíc z českých bank.
Creditas - logo, ilustrační foto
Creditas - logo, ilustrační foto | Foto: Creditas

Praha - Bance Creditas, která působila do konce minulého roku jako záložna, vzrostl za první tři měsíce fungování na trhu počet klientů z 20 000 na téměř dvojnásobek. První čtvrtletí uzavře s hospodařením v kladných číslech. Zároveň potvrdila, že od soboty výrazně sníží úročení spořicího účtu.

Nově založené účty tak budou úročeny základní sazbou 0,1 procenta ročně a čtvrtletním bonusem 0,2 procenta. Celkové úročení 0,3 procenta klient získá, když mu z účtu neodejde v předchozím čtvrtletí žádná platba.

"Vzhledem k enormnímu zájmu klientů se nám podařilo již teď splnit naše cíle, chceme se nyní soustředit na úvěrovou stranu bilance a pečlivě rozložit vložené peníze. Zároveň ale chceme být féroví ke stávajícím klientům," říká předseda představenstva banky Vladimír Hořejší. Současným klientům banka proto úroky nemění, tedy základní úročení činí 0,5 procenta a bonusový úrok 0,6 procenta.

"Creditas využila tak jako další banky v době rekordně nízkých úrokových sazeb vyšších úroků jako osvědčenou marketingovou strategii. Historicky takto úspěšně provedla akvizici klientů třeba Air Bank či Zuno," komentuje situaci analytik společnosti Chytrý Honza František Bostl. Dlouhodobě však podle něj banka musí "držet basu" s trhem, jelikož vyššími úroky se připravuje o svoji marži a tudíž zisk potřebný pro budoucí stabilitu banky.

Creditas je nejmladší českou bankou, na trhu ale působila 20 let jako spořitelní družstvo. V říjnu 2016 získala již jako největší záložna na českém trhu bankovní licenci a od ledna 2017 působí jako banka. Jejím majoritním vlastníkem je finančník a investor Pavel Hubáček. Banka má bilanční sumu převyšující 25 miliard korun a 15 poboček.

Konkurence dává víc

Nejvyšší sazby na konkurenčních spořicích účtech bez dalších podmínek se nyní pohybují kolem 0,5 procenta. Sberbank nabízí 0,53 procenta na vklady do 300 tisíc korun a ING Bank 0,5 procenta také do 300 tisíc. Při splnění určitých podmínek lze u Air Bank dosáhnout až na jedno procento.

Nejvýhodnější spořicí účty v konkurenčních bankách:

Banka Úroková sazba Výše vkladu Další podmínky
Air Bank 1 % do 250 000 Kč, vyšší vklady mají sazbu 0,2 % Pro získání úroku je třeba pět plateb kartou od Air Bank u obchodníků.
Sberbank 0,83 % do 300 000 Kč; od 300 000 do 1 000 000 Kč je sazba 0,23 % a nad milion Kč sazba 0,01 % Nejvyšší úrok získají jen ti, kteří v bance mají "výkonnější" běžný účet. Ten je za 99 Kč měsíčně nebo zdarma při měsíčním obratu ve výši alespoň 15 000 Kč.
Equa bank 0,80 % do 200 000 Kč; od 200 000 do 3 000 000 Kč je sazba 0,2 % a nad tři miliony Kč sazba 0,01 % Nejvyšší úrok získají jen ti, kteří na běžném účtu mají měsíční obrat alespoň 10 000 Kč nebo v měsíci zaplatí alespoň třikrát kartou od Equa bank u obchodníků.
Raiffeisenbank 0,75 % do 150 000 Kč; od 150 000 do 1 000 000 Kč je sazba 0,05 % a nad milion Kč sazba 0,01 % I tento spořicí účet je jen pro klienty, kteří využívají i další služby. Banka ho prodává ke svým účtům; zdarma je možné získat za aktivní využití (obrat 15 000 Kč a tři odchozí transakce) eKonto Smart, které jinak vyjde na 99 Kč měsíčně.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru ubytovny na Sibiři zemřelo 11 lidí, další dva jsou zranění

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura TASS. Podle uzbeckého ministra pro mimořádné situace pocházelo deset obětí z Uzbekistánu. Jedenáctý mrtvý byl Rus.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události požár vypukl v 04:00 místního času (23:00 SEČ) a zcela zničil objekt o rozloze kolem 200 metrů čtverečních. "Podle posledních informací tam žilo 14 lidí, dvěma se podařilo utéct a 11 dalších zemřelo. Osud zbývající osoby je neznámý," sdělil agentuře TASS místní představitel.

Všechny oběti pracovaly pro dřevařskou společnost Greenwood. Shořelá budova přitom podle ruských úřadů nebyla určena pro bydlení. Na místo neštěstí dorazil gubernátor Tomské oblasti Sergej Žvačkin a nařídil požární bezpečnostní kontrolu v celém regionu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalé sídlo Tuzexu v centru Prahy koupila skupina Generali, plánuje rozsáhlou rekonstrukci objektu

Dům v centru Prahy, v němž v minulosti sídlil například Tuzex, získala skupina Generali. Budovu na rohu ulic Jeruzalémská a U Půjčovny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Cenu transakce ani plánované využití domu Generali neuvedla. V roce 2017 změnil majitele za 355 milionů korun. Podle odborníků by vzhledem k lokalitě byla vhodná přestavba na hotel nebo rezidenční bydlení. Informuje o tom deník E15.

Objekt U Půjčovny 10 je v památkově chráněné lokalitě. Jde o rohový dům se dvěma nezávislými vchody a vjezdem. V budově je kromě komerční plochy 14 bytů. Celá budova má pět nadzemních podlaží. Objekt je z poloviny dřevěná vestavba se zděnými obvodovými zdmi. Součástí areálu je velký sál, který lze využívat na konference. K objektu patří sousední parcela, která byla využívána jako hřiště.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zda bude mít Kubera státní pohřeb, rozhodne rodina, Senát jeho nástupce zvolí v únoru

Den po náhlém úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se v úterý sejde organizační výbor horní komory Parlamentu, složený z vedení Senátu a zástupců senátních klubů. Očekává se, že jeho členové se vyjádří mimo jiné ke způsobu, jakým Senát uctí Kuberovu památku, a také k výběru jeho nástupce. V novodobé historii země je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku. Zda bude mít státní pohřeb či pohřeb se státními poctami, záleží na rozhodnutí rodiny.

První místopředseda Senátu Jiří Růžička (za STAN) předpokládá, že Senát by se k volbě nového předsedy mohl sejít na mimořádné schůzi v první polovině února. Kandidáty mohou podle zákona navrhnout senátorské kluby i jednotliví senátoři.

Zdroj: ČTK
Další zprávy