Pražské letiště mění ceny parkování, reaguje na konkurenci

ČTK ČTK
2. 6. 2015 19:18
Nejlevnější sazba za osm dní se sice od počátku června zvýšila o 40 korun na 790 korun, je však dostupnější pro více zájemců.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Pražské ruzyňské letiště upravilo před sezonou letních dovolených ceny dlouhodobého parkování.

Nejlevnější sazba za osm dní se sice od počátku června zvýšila o 40 korun na 790 korun, je však dostupnější pro více zájemců.

Letiště Václava Havla tak chce čelit konkurenci firem, které nabízejí parkování pro auta dovolenkářů v jeho blízkosti. Dosud nabízená nejvýhodnější týdenní cena 750 korun se platila pouze při rezervaci místa ve velkém předstihu, zájemci o parkování na poslední chvíli museli dát stokoruny navíc.

"Nově je tarif prakticky pro všechny zákazníky, není potřeba rezervace dlouho dopředu," řekla serveru iDnes mluvčí pražského letiště Marika Janoušková.

"Pro zjednodušení dostala nová jména také jednotlivá parkoviště," uvedla mluvčí v tiskové zprávě. Nejnižší nabízená osmidenní cena se bude platit na parkovišti D, nově označeném jako Holiday, odkud je to k terminálům zhruba deset minut chůze nebo jednu zastávku autobusem.

V parkovacím domě A vedle terminálu 2 bude pod novým názvem Smart osm dní stát 990 korun a na parkovišti C u terminálu 1 přejmenovaném na Comfort lidé za stejnou dobu zaplatí 1290 korun.

Nabízené ceny jsou pro objednávky přes internet, pro které letiště spustilo nový web www.aeroparking.cz.

Cena krátkodobého parkování pro doprovázení nebo vyzvedání cestujících zůstala na parkovištích B a C beze změny na 50 korunách za hodinu. Zachován zůstal i vjezd na 15 minut zdarma pro naložení či vyložení pasažérů.

 

Právě se děje

Další zprávy