V Praze vyroste další tržiště pro labužníky. Slibuje jezírko i piva z mikropivovarů

on on
24. 4. 2019 15:42
Manifesto Market z pražské Florence dostane sourozence. Na další dočasné tržiště složené z kontejnerů a nabízející streetfoodové speciality ze všech kontinentů se mohou těšit obyvatelé Smíchova. Přechodné gastro tržiště má vyrůst na nevyužívaném prostoru provizorního parkoviště vedle Národního domu na Smíchově.
Vizualizace.
Vizualizace. | Foto: Manifesto Market

Iniciátorem projektu je Martin Berry, který během května slíbil zveřejnit přesné datum otevření marketu. Provoz má trvat až do Vánoc. Na další sezonu se celý objekt přesune na nové místo.

Podle architekta Ondřeje Chybíka, který koncept připravoval, nebude smíchovské Manifesto pouze dvojčetem toho na Florenci. V objektu má být vedle jezírka a místa k tancování také dvanáct kontejnerů. Na Florenci jich je v současnosti 27.

Vizualizace.
Vizualizace. | Foto: Manifesto Market

"V Manifestu na Smíchově vytvoříme koncept, v jehož středobodu bude pivní kultura a umění českých sládků, a zaměříme se na nejvyšší kvalitu a rozmanitost. Jsme v jednání s Pilsner Urquell a máme zájem o jejich prvotřídní tankové pivo, ovšem vedle něj budeme čepovat také pečlivý výběr z malých a mikro pivovarů," popisuje Barry, jaký druh zážitků bude čekat v nové lokalitě.

Vedla piva se chce provozovatel konceptu soustředit také na cizokrajná jídla i kulturní večery. Na místě má být podle představ Barryho každý den bezplatný program a jednou měsíčně placený.

Stejně jako na Florenci bude v objektu možné platit pouze bezhotovostně. Tím ovšem podle odborníků může provozovatel porušovat zákon. Manifesto Market na Florenci získal titul Obchodník roku 2018 v oblasti Zákaznický zážitek.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy