Čapni a jdi: Tesco má nový typ prodejny, sousedský obchod má uspokojit rychlé nákupy

Tesco - sousedský obchod
Společnost Tesco poslední říjnový den otevřela v obchodním centru Luka Living na Praze 13 v pořadí už pátý formát svého obchodního modelu – sousedský obchod. S plochou 1100 metrů čtverečních je několikrát větší než nejmenší Žabky či větší Tesca Expres, zhruba tak velké jako nejmenší supermarkety a několikrát menší než nejběžnější formát Teska - hypermarkety.
Nový typ prodejny otevřela firma proto, aby vyzkoušela, jak se osvědčí nové nákupní trendy charakterizované menšími, ale častějšími a hlavně rychlými a příjemnými nákupy. Pokud se pilotní projekt osvědčí, rozšíří firma koncept i na další města.
Pro ty, co chtějí jen rychlou svačinu a nechtějí se zdržovat vybíráním dalšího zboží, je například hned u vchodu připraven speciální regál s rychlým občerstvením, jako jsou bagety, saláty, snacky a nápoje. Stačí je vytáhnout z regálu a rychle přejít k samoobslužným pokladnám, které jsou vzdáleny jen pár metrů.
Daleko nemusí zákazníci chodit ani k pultu s uzeninami, sýry a saláty. Pocit, že při nakupování jde zažít něco nového, budou umocňovat plánované permanentní ochutnávky se speciálně připravenými posuvnými pultíky.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Iva Špačková
31. 10. 2018 17:11
Sousedský obchod vzbuzuje svým přátelským názvem zdání, že se jedná o malý útulný koloniál, do kterého jde z tepla domova dojít v teplácích a bačkorách. Nový formát se však svou velikostí podobá spíše supermarketu.
 

Právě se děje

Další zprávy