Čapni a jdi: Tesco má nový typ prodejny, sousedský obchod má uspokojit rychlé nákupy

Tesco - sousedský obchod
Společnost Tesco poslední říjnový den otevřela v obchodním centru Luka Living na Praze 13 v pořadí už pátý formát svého obchodního modelu – sousedský obchod. S plochou 1100 metrů čtverečních je několikrát větší než nejmenší Žabky či větší Tesca Expres, zhruba tak velké jako nejmenší supermarkety a několikrát menší než nejběžnější formát Teska - hypermarkety.
Nový typ prodejny otevřela firma proto, aby vyzkoušela, jak se osvědčí nové nákupní trendy charakterizované menšími, ale častějšími a hlavně rychlými a příjemnými nákupy. Pokud se pilotní projekt osvědčí, rozšíří firma koncept i na další města.
Pro ty, co chtějí jen rychlou svačinu a nechtějí se zdržovat vybíráním dalšího zboží, je například hned u vchodu připraven speciální regál s rychlým občerstvením, jako jsou bagety, saláty, snacky a nápoje. Stačí je vytáhnout z regálu a rychle přejít k samoobslužným pokladnám, které jsou vzdáleny jen pár metrů.
Daleko nemusí zákazníci chodit ani k pultu s uzeninami, sýry a saláty. Pocit, že při nakupování jde zažít něco nového, budou umocňovat plánované permanentní ochutnávky se speciálně připravenými posuvnými pultíky.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Iva Špačková
31. 10. 2018 17:11
Sousedský obchod vzbuzuje svým přátelským názvem zdání, že se jedná o malý útulný koloniál, do kterého jde z tepla domova dojít v teplácích a bačkorách. Nový formát se však svou velikostí podobá spíše supermarketu.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy