reklama
 
 

Telefónica: Zavolejte si, 10 minut platí Kvído

30. 4. 2008
Foto: Schenker
Konkurence volání za reklamu zatím nechystá

Praha - Volání zadarmo nabízí svým zákazníkům telekomunikační operátor Telefónica O2. Náklady na hovor za vás zaplatí reklama, kterou je nutné si před hovorem vyslechnout. Novou službu s názvem Platí to Kvído firma dnes zpřístupnila pouze svým klientům.

Počet i délka hovorů z každého čísla jsou omezené: volat lze desetkrát týdně, vždy maximálně minutu. Registrací ale může zákazník získat až 80 minut volání na měsíc.

Volat je možné na jakékoli mobilní či pevné číslo v České republice, službu ale nelze využít z telefonních budek, ze zahraničí nebo při volání na čísla se zvýšeným tarifem (telefonní linky 90X).

K uskutečnění hovoru je nutné vytočit speciální linku, navolit telefonní číslo volaného a vyslechnout si krátkou reklamu, například od úvěrové společnosti. 

Konkurence cílí na internet

"Díky vhodnému zacílení je možné oslovit velkou skupinu potencionálních zákazníků za mnohem výhodnější cenu než tomu je u klasických reklamních kanálů," říká Jana Vyhlídalová, ředitelka Telefóniky pro informační a reklamní služby.

Zákazníci se podle ní navíc mohou na zadavatele reklamy nechat rovnou přepojit, nebo si od něj nechat zaslat reklamní sms.

Ostatní operátoři zatím se spuštěním podobní služby nepočítají.

Vodafone se letos zaměří na rozšíření nabídky služeb placených mobilní reklamou a více internetu v mobilech, uvedla v online rozhovoru na Aktuálně.cz Muriel Antonová, nastávající šéfka firmy.

"Volání zdarma v tuto chvíli neplánujeme, ale do budoucna ho nevylučujeme," upřesnil tiskový mluvčí Vodafone Filip Hrubý. Operátor ale nabízí zdarma textové zprávy s reklamou.

Volání za reklamu nechystá ani T-Mobile. "My si mobilní marketing představujeme jinak - jako cílené marketingové sdělení na jasně definované cílové skupině," říká mluvčí firmy Martina Kemrová. "Hodláme začít s reklamou na našich internetových portálech," dodává.

FINANČNÍ INFORMACE, TIPY, RADY
najdete na serveru Aktuálně - Finance! >Klikněte ZDE!
TIP: Čei u nechtějí jezdit do levných hotelů

autor: hjp,alt | 30. 4. 2008

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama