Google se zaměří na umělou inteligenci, roboty bude učit ve Švýcarsku

Otakar Schön
16. 6. 2016 10:05
Novou skupinu zaměřenou na vývoj umělé inteligence vytvoří švýcarská pobočka společnosti Google. Ve Švýcarsku také vzniká inteligentní robot Google Assistant, který je určený ke komunikování.
Foto: Foter.com / Global Panorama

Curych – Švýcarská pobočka technologické společnosti Google se stane centrem vývoje v oblasti strojového učení. Mezi oblasti výzkumu patří rozpoznávání přirozeného jazyka, které funguje i v češtině. Ve Švýcarsku vzniká i inteligentní komunikační robot Google Asistent představený před měsícem.

Google dnes oznámil vytvoření nové skupiny Google Research Europe zaměřené na výzkum a vývoj umělé inteligence. Skupinu vědců ve švýcarské pobočce povede softwarový inženýr Emmanuel Mogenet. Cílem je praktické využití strojového učení a umělé inteligence v produktech pro koncové uživatele.

Výzkumný tým se má věnovat třem hlavním oblastem – strojové inteligenci založené na neuronových sítích, zpracování a porozumění přirozenému jazyku a počítačové vnímání, to, jak počítače zpracovávají obraz, zvuk, hudbu či video. Ve všech těchto oblastech už nasazuje první výsledky výzkumu do produktů, jako jsou Google Photos, vyhledávání Google a hlasové vyhledávání.

Google ve Švýcarsku pod vedením Monegeta také několik let rozvíjí systém Knowledge Graph, který pohání výsledky vyhledávání Googlu. Mogenet v roce 1996 založil společnost Nothing Real, kterou v roce 2002 koupil Apple, v Googlu pracuje od roku 2006.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Životní minimum se zvyšuje z 3410 na 3860 Kč měsíčně

Životní minimum se od středy zvyšuje o 13,2 procenta, a to po více než osmi letech. Pro samotného dospělého se měsíční částka zvedá z 3410 na 3860 korun. U dětí a dospělých v rodině se pohybuje nově od 1970 do 3550 korun, roste tak o 230 až 410 korun. Existenční minimum činí 2490 místo dosavadních 2200 korun.

S životním minimem se srovnává příjem žadatelů o dávky. Zjišťuje se tak, zda mají na pomoc od státu nárok. Například přídavek na dítě či porodné je pro rodiny s příjmem pod 2,7násobek minima. Nejnižší uznaná částka pro život se využívá třeba i pro stanovení nezabavitelného minima u dlužníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy