Hewlett-Packard ukázal, jak bude vypadat budoucnost počítačů. Firma se rozdělí

Otakar Schön
8. 10. 2015 12:27
Firma k prvnímu listopadu oddělí produkty pro firemní zákazníky a spotřebitele, nyní představila nové produkty. Vedle dražších designových zařízení ukázalo HP také dva extrémně levné počítače. Nejzajímavější novinkou je pak tablet Envy X2 s 12" úhlopříčkou.
Nejzajímavější novinkou od HP je tablet Envy X2
Nejzajímavější novinkou od HP je tablet Envy X2 | Foto: Hewlett-Packard

Barcelona - Společnost Hewlett-Packard v Barceloně představila, jak bude vypadat budoucnost počítačů pro domácí uživatele. Firma k prvnímu listopadu oddělí produkty pro firemní zákazníky a spotřebitele. Nabídku novinek pro koncové zákazníky HP představilo v Barceloně ve středu, den poté, co nové tablety a počítače Surface představil Microsoft.

HP u nových počítačů klade důraz na design a nové produkty míří přímo proti nejlepším notebookům a tabletům na trhu. Tablet Envy X2 je konkurencí pro Microsoft Surface, Envy 360 je konkurence pro počítače Lenovo Yoga a tenký kovový notebook Envy 13 designem i výkonem míří proti Macbookům Air.

Vedle dražších designových zařízení HP ukázalo také dva extrémně levné počítače, novou generaci zařízení Stream 11 a Stream 13, které cenou i výbavou konkurují chromebooku od Googlu.

HP spoléhá na rostoucí prodeje v kategorii soukromých zákazníků, která meziročně vzrostla o pět procent díky zařízením, jako jsou počítače typu All-in-One, tablety, herní počítače a také díky větším prodejům příslušenství.

Představení novinek společnosti HP podpořil i Microsoft, který oznámil, že uživatelé už nainstalovali Windows 10 na 110 milionů zařízení, z toho osm milionů je ve firmách. Tato čísla představují nejrychlejší nástup nové verze Windows, zejména v korporátním prostředí.

Nejzajímavější novinkou od HP je tablet Envy X2 s 12" úhlopříčkou. Proti konkurenci nabízí pevnou klávesnici s hliníkovou konstrukcí, jde o stejnou klávesnici s velkým touchpadem, jaké používají notebooky stejné značky. Díky netradičnímu rámečku integrovanému do těla tabletu, se dá Envy X2 používat jako plnohodnotný notebook, i když uživatel drží tablet s klávesnicí na klíně.

Samotný tablet, ve kterém je procesor Core m3, 4 GB RAM a 128GB úložiště spolu s trojící fotoaparátů včetně kamerky Intel RealSense, bude stát asi 30 tisíc korun, v ceně bude i klávesnice a dotykové pero.

Notebook s otočným displejem Envy 360
Notebook s otočným displejem Envy 360 | Foto: Hewlett-Packard

HP vylepšilo také úspěšný notebook s otočným displejem Envy 360. Nová verze má výkonnější procesory Intel Core šesté generace a firma na trh dodá omezenou edici spojenou s 90. výročím existence značky Bang & Olufsen. Od běžných modelů se výroční verze liší barevným provedením, které kombinuje černou a měděnou barvu. Vylepšení se dočkala kvalita Wi-Fi, touchpad i klávesnice. Cena počítače začíná na 27 tisících korunách.

Klasický notebook bez dotykového displeje Envy 13 má nový design s pantem displeje, který při otevření zvedá zadní část základny notebooku a usnadňuje jeho chlazení. Třináctipalcový notebook je vyrobený z hliníku a v nejsilnější části je vysoký pouze 12,9 mm. Do tenkého těla se vešly procesory řady Intel Core i3 i5 nebo i7 a základní verze s FullHD displejem se bude prodávat za 22 tisíc korun.

Nejdražší nový produkt od HP je počítač typu All-inOne z řady Envy s velkou zakřivenou obrazovkou s úhlopříčkou 34“ a rozlišením 3440x1440 bodů. V těle počítače je výkonný procesor i grafický čip, výbavu rozšiřuje také kamerka Intel Realsense, kterou lze využít k pohodlnému přihlašování do Windows díky rozpoznání tváře uživatele.

Od konkurenčních počítačů tohoto typu se chce HP odlišit i designem, který se inspiroval slavnými křesly Barcelona. Cenu svého nejlépe vybaveného počítače "vše v jednom" stanovilo HP na 68 tisíc korun.

Čtete rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Podpořte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlas nám můžete dát zde. Děkujeme!

 

Právě se děje

před 19 minutami

Babiš požádal, aby státy EU zvážily kvůli Vrběticím vyhoštění ruských diplomatů

Premiér Andrej Babiš požádal, aby evropské státy zvážily vyhoštění alespoň jednoho ruského diplomata v solidaritě s Českou republikou kvůli kauze Vrbětice. Řekl to v sobotu novinářům po příchodu na neformální jednání prezidentů a premiérů zemí Evropské unie v Portugalsku. O věci debatoval s lídry členských států v pátek večer.

Babiš vyzval, aby Evropská rada na příštím zasedání vrbětický útok odsoudila. "Musíme to brát vždycky tak, že když je napaden jeden členský stát, že to je vlastně napadení všech. Také jsem požádal, aby ještě zvážili vyhoštění alespoň jednoho diplomata. Uvidíme na příštím summitu, jak se k tomu postaví," poznamenal premiér.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

EU by měla být lídrem v přechodu na udržitelný rozvoj, uvedli prezidenti včetně Zemana

Evropská unie by měla být světovým lídrem v přechodu na udržitelný a klimaticky neutrální rozvoj. Ve společném prohlášení to uvedli prezidenti zemí Evropské unie včetně českého prezidenta Miloše Zeman. Dokument vydali k nedělnímu Dni Evropy a ke konferenci o budoucnosti Evropy, která v neděli začíná.

Evropští lídři vyzvali občany EU, aby využili konference, která podle nich představuje jedinečnou příležitost k formování společné budoucnosti. "Může se zdát, že za současného stavu není dostatek času na zevrubnou diskusi o budoucnosti Evropy. Právě naopak, pandemie covid-19 nám připomněla, co je v našich životech skutečně důležité: naše zdraví, náš vztah k přírodě, náš vztah s ostatními lidmi, vzájemná solidarita a spolupráce," uvedli.

Pandemie podle nich otevřela otázky o způsobu, jakým obyvatelé Evropy žijí své životy. "Ukázala silné stránky evropské integrace, ale i její slabiny. Musíme si o tom všem promluvit," uvedli představitelé EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy